20160831

Yoga Book: Spojíte-li tablet s ultrabookem jinak než ostatní

Yoga Book: Spojíte-li tablet s ultrabookem jinak než ostatní
Netradiční provedení, asi bych bral spíš verzi s Androidem než Windows 10. Trošku zaráží delší odezva dotykového pera na videu (v MS na Surface tohle mají mnohem lépe vychytané, pamatuji-li dobře) a otázkou bude i komfort při serióznějším psaní. Vladislav Janecek​​ se určitě pochlubí s dojmy naživo. ;)

Léta jsem se pokoušel skloubit tablet a notebook do jediného zařízení (mj. první Asus Transformer či Yoga 2 Pro mi to tu stále připomínají), protože hlavní práci stejně řeším na PC se dvěma monitory, kvalitní klávesnicí a velkým trackballem. Jenže nikdy k tomu nedošlo, protože od tabletu požaduji maximální lehkost a přenosnost (tenoulinký Galaxy Tab S2 s poměrem 4:3 skvělého displeje mohu i dnes jen doporučit), kdežto od ultrabooku fyzickou klávesnici a výkon s Windows 10 (otočný kloub Yogy 2 Pro je pak příjemná vlastnost navíc, ale tablet z ní nikdy neudělá). Asi jsem divný (či na technologie přespříliš náročný), ale ekosystém 5" telefonu, 8" tabletu a PC dokážu využít každý den na dřeň. Ultrabook je k tomu vlastně jen pohotovostní zařízení na cesty a mobilní pracovní záloha.

Originally shared by Vladislav Janecek

Tak Yoga Book mě hodně zaujal! Už se těším, až si ho za dva dny na IFA osahám!
http://www.theverge.com/2016/8/31/12713442/lenovo-yoga-book-tablet-design-interview-android-windows

2 komentáře:

  1. za chvíli vydám video a je to tragédie. Produkt s nejasnou cílovou skupinou, který se zbytečně drbe levou rukou za pravým uchem.

    OdpovědětVymazat
  2. A Tomem slíbené video s novinkami od Lenova: https://youtu.be/jV2-teuU-jI. Bohužel to opravdu vypadá na kompromis pro specifickou skupinu uživatelů.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.