20160820

Who you gonna call? #Lego #Ghostbusters!

Who you gonna call? #Lego #Ghostbusters!
Tuhle nádhernou sběratelskou stavebnici dostane dcera na narozeniny. A protože ještě mastí Duplo, bylo na tatínkovi, aby se obětoval se stavbou. Netřeba říkat dvakrát! Je vidět, že si srandu užili i autoři stavebnice, například návod ke stavbě je prošpikován spoustou referencí k filmu. A že chybí aspoň jeden duch či přímo zelený slizoun? Budou na dortu. ;)

PS: Ne, tahle #stavebnice není úplně nejlepší pro menší děti. V doporučení je dokonce 10+. Jenže když někdo propadl Krotitelům duchů (byť v dětském/kresleném podání)… Snad se dílky nepoztrácejí moc brzo, drtivou většinu ve starých stavebnicích vůbec nemáme (tvarově či barevností).18 komentářů:

 1. Když se ztratí hlava toho 2. panáčka, tak stačí koupit libovolné lego Harry Potter...

  OdpovědětVymazat
 2. Standa Alfie​ Barevnost netrefíš, o přesnosti na mikrometry nemluvě. Viz také https://plus.google.com/+TomasVit/posts/5Eoj2tVV5by

  OdpovědětVymazat
 3. Matěj Čičák​ Hezkou vychytávkou je, že tihle panáčci mají dva různé výrazy tváře (druhý je natištěn o 180°, pod vlasy). Na tom s pastí jsem zvolil verzi "Oslizl mě". :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tady nejde o barvu, ale o funkčnost. Stejně je zajímavé, že ačkoliv se stavebnice pohybuje v omezeném prostoru, tak kostky mizí alá syndrom ponožek v pračce.

  OdpovědětVymazat
 5. Standa Alfie na lego je potřeba taková přesnost, že nejjednodušší je kostky vyrábět na CNC, což je hodně drahá sranda. Na klasický 3D tisk potřebuješ opravdu kvalitní (a drahou) tiskárnu, kterou běžný smrtelník doma mít nebude. Ale už jsem viděl, že si na to někdo založil firmu a tisk custom součástek je za přijatelnou cenu (pořád se ale nevyplatí tisknout běžné součástky).

  OdpovědětVymazat
 6. Tom knihovník
  Hmm, na takové to domácí žvýkání...  . Hraje si s tiskárnama, takže místo lodiček a jiných paskudin může zkusit něco jiného. Na pár kousků startovat CNC je fakt kravina i když i tato se dá stvořit jako DIY.

  OdpovědětVymazat
 7. Ve zkratce: Levný 3D tisk dosud není vysoce přesný, přesný 3D tisk dodnes není levný. Ani jeden nemá ambici v běžných podmínkách nahradit stávající, efektivní a při masové výrobě i levné technologie, mezi které patří třeba vstřikování plastů do forem.

  PS: Na Lego kostky lze použít třeba přesnější (násobně dražší) stereolitografické tiskárny, pak ale zůstává problém s cenou takové kostky (a často i její přesnou barevnou věrnostní). Tuto metodu je tak vhodné použít třeba pro jinak neexistující, spec./sběratelské doplňky Lega (vyrábějí se od replik zbraní po doplňky Hvězdných válek), ne pro náhradu běžné ztracené kostky. Ty už je levnější koupit v bazaru Lego kostek.

  OdpovědětVymazat
 8. Nemůžu nesouhlasit, ale kvůli pár kostek nebudu kupovat další drahou sadu

  OdpovědětVymazat
 9. Standa Alfie​ Jsou už bazary s jednotlivými kostkami. Ty vzácné jsou, pravda, dražší. ;)

  OdpovědětVymazat
 10. Lego je dobrý také na nudu..můj brácha to dostal k narozkám a hraje si stim od rána do večera :D

  OdpovědětVymazat
 11. lol Vítku to není možné si postavit stavby když dílky máme na jiných stavbách

  OdpovědětVymazat
 12. Marcela Alexová Různě, kde mají zrovna dobrou cenu a reputaci zákazníků. ;)

  OdpovědětVymazat
 13. XD no já mám jenom lego friends XD no ... nwm..

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.