20160830

Trocha silikonu pro vaše 3D krásky

Trocha silikonu pro vaše 3D krásky
Dnes už koupíte návleky i na hot end pro #3Dtisk. A protože jde o renomovaného výrobce E3D-Online, jehož hot endy můžete najít na spoustě stolních 3D tiskáren, včetně #Prusai3, je takřka jisté, že mezi uživateli nezapadnou. Zvláště mezi těmi, kterým neustále zapatlaná tryska s topným tělískem od zkoušení nových materiálů tu a tam zašpiní výtisk (o smradu od zbytků při vyšších teplotách nemluvě). Odizolování tělíska by také mělo pomoci chlazení přesahům a přemostění (bodne třeba u PLA). A já se těším i na opačný efekt – použití prostorového přídavného chlazení (120mm větrák) nebude chladit topné tělísko.

Trojice silikonových návleků stojí 3,5 libry (s DPH 4,2 libry; s poštovným ze Spojeného království pak 6,72 libry, tedy cca 215 korun). Nové hot endy E3D V6 prý budou návlek obsahovat zdarma. Více podrobností na blogu autorů v odkazu (anglicky).

PS: Už jsem objednal rovnou 6 ks, budu testovat v praxi na dvou tiskárnách s E3D V6.

EDIT: Pozor na správný typ E3D V6, viz diskuse níže. Návlek oficiálně podporuje až poslední verzi, E3D nabízí konverzní blok (e3d-online.com/V6-Block-Sock-Kit). Díky Jan Pacak za pozorné oko.

#3Dprinting #E3DV6
http://e3d-online.com/Socks-Launch

26 komentářů:

 1. není zrovna u těch Prusai3 nutne provest upgrade na "cartrige"?

  OdpovědětVymazat
 2. Jan Pacak Podle toho, kterou verzi máte. EDIT: Uvidíme, jak velká bude mezera u vývodů u starší verze. (Min. jednu tu mám.) Je fakt, že upgrade bude pro perfektní osazení nejspíš nutný. ;(

  OdpovědětVymazat
 3. Tomáš Vít o nestačí... moje MK2 má thermistor pod šroubkem... viz https://goo.gl/photos/c8LeocQyS5RE5KQb9
  a to bohužel s tímto fusakem nefunguje... musí se vyměnit za cartrige (i s upgradem topného tělíska...) viz http://e3d-online.com/V6-Block-Sock-Kit

  OdpovědětVymazat
 4. Jan Pacak Máte pravdu, už na to koukám. Uvidíme, jak to bude pasovat (až dorazí) a zda nepůjde silikon upravit.

  OdpovědětVymazat
 5. dejte pak vědět... notifikace o fusaku mi přišla do emailu, nutnost koupit upgrade mě trochu zklamala a nakonec jsem nekoupil...

  OdpovědětVymazat
 6. Raději doplňuji upozornění i výše do příspěvku.

  OdpovědětVymazat
 7. Jan Pacak No, budu jich tu mít 6, tak možná do jednoho i střihnu. ;) (Limitující bude, kdy to dorazí a jak zbude čas na experimenty.)

  OdpovědětVymazat
 8. A ještě jeden postřeh. Sanjay Mortimer (šéf E3D pro výzkum) tady na G+ poznamenal:

  It is designed for the thermistor cartridge block. Hence the upgrade pack that gets you all the bits you need for the new block, cartridges and sock.
  I've not actually tried putting it onto a clamped thermistor block. It would probably kind of fit, but with a big gap. I'd be nervous of using it like that, but will check and see what it's like.

  Takže uvidíme, jak to bude na starším typu uchycení termistoru držet v praxi. ;)

  OdpovědětVymazat
 9. Tomáš Vít nějaké nové zprávy o ponožkách a napasování na i3 MK2 E3D V6?

  OdpovědětVymazat
 10. Petr Stehlík Leží mi tu a pro testy tiskáren nestíhám testovat ponožky. (A kdyby jen je!) ;)

  OdpovědětVymazat
 11. Jan Pacak Bohužel, odsouvám za jiné 3D tiskové povinnosti, ze kterých jsou ale pravidelné výstupy. Viz hutná recenze Formu 2.

  OdpovědětVymazat
 12. Jan Pacak Petr Stehlík Tak jsem (při další rozborce ucpané E3D V6) vyzkoušel i silikonový návlek. Na starší typ není dělaný, takže jsem kousek bez rozpaků ucvakl. Zatím s tím tisknu a na trysce to drží (z pracen na topném tělísku je aktivních sotva třetina), ale úplně neprůstřelně to tedy nevypadá. Na obrázku vidět ucvaknuté místo, jinde to více méně sedí.
  https://plus.google.com/photos/...

  OdpovědětVymazat
 13. a zlepšil se tisk? Hlava by teď měla lépe držet teplotu atd.

  OdpovědětVymazat
 14. Petr Stehlík To v teplém prostředí běžně (bez stopek) nepoznám. Ale slibuji si od toho výraznější stabilitu teploty tělíska při použití vnějšího 120mm přídavného větráku. (Používám jej zřídka na PLA, kde jsou hodně přesahy a převisy.)

  OdpovědětVymazat
 15. A doporučuji dávat na úplně novou sestavu trysky. Jakýkoli minimální nános starých materiálů (které z použitějšího tělíska už špatně dostanete) pod krytem pěkně smrdí při každém nahřátí. A stačí opravdu jen ušpiněný povrch, nemluvím o ničem, co se dá za tepla mechanicky snadno odstranit.

  OdpovědětVymazat
 16. Zrovna jsem to objevil a teprve cca před týdnem sestavil zbrusunovou Prusa i3 MK2S, neví někdo zda tam je již podporovaná tryska? Nebo jak to zjistím? Díky moc.

  OdpovědětVymazat
 17. a co nova MK3? Daju sa nan instalovat navleky?

  OdpovědětVymazat
 18. Martin Balun Pokud tam zůstal hotend E3D V6, pak určitě. Nemohu ale potvrdit na 100 %. Bohužel mám v dosahu jen MK2 a MK2S a web k MK3 je trochu matoucí („MK3 používá speciálně upravený heatbreak vyvinutá společně s firmou E3D.“) – doporučuji kontaktovat podporu Prusa on-line pro potvrzení.

  OdpovědětVymazat
 19. sakra, ponožky jsem před týdnem objednal bez přemýšlení, protože jsem věřil, že MK3 = MK2.

  OdpovědětVymazat
 20. Třeba to bude v pohodě ;), já je mám na MK2S a je to fakt znát.

  OdpovědětVymazat
 21. Petr Stehlík Potom daj vediet ci pasuje.

  OdpovědětVymazat
 22. Martin Balun moje MK3 přijde až na konci února, tak jsem se teď zeptal na online podpoře a "Peter" mi lakonicky odepsal: "Ano to Vám bude pasovat".

  OdpovědětVymazat
 23. Petr Stehlík Dakujem za info. Mne by mala prist niekedy kolo polovice februara(02)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.