20160803

Open source robotický farmář

Open source robotický farmář
My si tady hrajeme s jednotlivými čidly a tady pánové postavili rovnou automatizovaný záhon. ;) Raspberry Pi, Arduino, díly tištěné z českého materiálu ASA od hulínských Fillamentum… Jen tedy ta likvidace plevele zahrabáváním mě trošku zarazila (ale zase, když plevel 10× denně zahrabete, asi opravdu nevyroste).

Více na https://farmbot.io/ (díky za tip, Josef Dolecek).

PS: Těch 3350 dolarů (už s poštovným a 20% slevou) je tedy docela pálka. Za tu by to nejspíš živý brigádník po odpolednech hezkých pár let obdělával taky. ;)

#RaspberryPi #Arduino #DIY #opensource #3Dprinting #3Dtisk
https://youtu.be/8r0CiLBM1o8

5 komentářů:

 1. Už jsem to viděl před nějakou dobou. Je to bomba, ale když si představím, kolik ta konstrukce musí stát a na jak malým záhonku to mají, tak ta brokolička pak musí vyjít zatraceně draho :)

  OdpovědětVymazat
 2. Miroslav Prýmek(null) cena není malá ale je to cesta jak vrátit zemědělskou produkci do oblastí kde jiz diky globálním klimatickým změnám není možná, třeba v Sýrii nebo Iráku a tím tam obnovit podmínky k životu. Zejména to přesné dávkování závlahy a malá vrstva humusu která nepodléhá erozi, hubení plevele bez chemie je velkým přínosem.

  OdpovědětVymazat
 3. Petr Albl Rozumím tomu, nějaké masivnější využití si umím představit. Ale jako hobby/DIY projekt (jak je to prezentované - na malinkém záhonku před domem) mi to smysl nedává. A v průmyslovém nasazení to zas asi bude jiná konstrukce, s jiným hw i sw... Osobně mi to nejlíp pasuje do škatulky "because we can!" :)

  OdpovědětVymazat
 4. Miroslav Prýmek(null) jo to je přesné.Měl jsem možnost navštívit v Izraeli pár farem na poušti kde obdobné technologie využívají a proto věřím ze průmyslové nasazení je možné

  OdpovědětVymazat
 5. Petr Albl To zní zajímavě, neměl byste nějaký odkaz, klíčové slovo, fotky?

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.