20160722

Netbook z (jakéhokoli výkonného) telefonu s Androidem

Netbook z (jakéhokoli výkonného) telefonu s Androidem
Využít chytrého telefonu coby jádra netbooku – s větším monitorem a pohodlnější klávesnicí – už pár firem (vč. Asusu) zkoušelo. Nikdy to ale moc nedopadlo. Kvůli ceně, svázanosti s jedním typem telefonu (který vyměníte a zbytek můžete vyhodit) apod. Tenhle projekt na Kickstarteru vypadá natolik zajímavě a univerzálně, že těch 99 babiček možná stojí za hřích. ;) Nakonec, beta verze použitého prostředí Andromium (která převede Android do prostředí podobného Chrome OS) má na Google Play také příznivá hodnocení (http://play.google.com/store/apps/details?id=com.andromium.os).

Dvě věci, které to trochu srážejí: Rozesílka (když nebude zdržení typické pro podobné projekty) je plánována až na únor 2017. A v základu slibovaný 11,6" displej má mít pouze HD rozlišení. Což by byl trošku kvalitativní skok ze skály, připojíte-li k němu moderní AMOLED s mnohem vyšší hustotou bodů. Ale pokud se v rámci kampaně vybere milion dolarů (což při současné rychlosti lze předpokládat), má být k dispozici verze s rozlišením 1080p, což už by byl lepší kompromis.


https://www.kickstarter.com/projects/andromium/the-superbook-turn-your-smartphone-into-a-laptop-f/description

6 komentářů:

 1. Také jsem byl zprvu nadšený a rozhodnutý si Superbook pořídit.Cenově to ale zas až takový trhák není-pro našince vychází poštovné na 40 dolarů,připočtu clo(DPH),poplatek za proclení a rázem jsem na cca 4200-4300Kč(cca 170-175 dolarů).Za tu cenu se ve slevách dá koupit tablet s klávesnicí,leckde i noťas.Nehledě na to,že při rychlosti Číňanů bude možná dříve či později něco podobného,a možná levnějšího,dostupné na Aliexpressu apod.Betu Andromia jsem zkoušel,nějaký potenciál do budoucna má,tak uvidíme.

  OdpovědětVymazat
 2. A v čem přesně by to mělo být lepší než projekt NexDock?
  https://www.indiegogo.com/projects/nexdock-the-world-s-most-affordable-laptop--2#/
  Pokud to chápu správně, tak aplikaci si mohu stáhnout stejně a použít ji i v NexDocku.

  OdpovědětVymazat
 3. Tom knihovník Přesně tak.NexDock je navíc čtrnáctipalec,a dostupnost za pár týdnů.Já zkoušel betu Andromia,instalovanou v mobilu Huawei Mate7,propojeném MHL kabelem s monitorem Samsung,ovládání bluetooth klávesnicí.A jde to.Na druhou stranu-jestli potřebuji vyzrcadlit Android,konkrétně 6.0,na větší displej,jde to,právě díky MHL,i bez Andromia-spuštěné Andromium mi bude ubírat výkon mobilu(mimochodem:Mate7 nativně MHL vlastně nepodporuje-ale funguje).Wifi dongly pak jsou o něčem jiném-vysoká latence znemožňuje seriózní použití.

  OdpovědětVymazat
 4. Athal Wolf Ta dostupnost je trochu horší - těsně před odesláním první várky shořela továrna, která je pro ně v Číně vyráběla. Ohlásili zpoždění asi dva měsíce (původně tři, ale později ohlásili, že práce jdou rychleji, než čekali).

  OdpovědětVymazat
 5. Tom knihovník Aha,ty máš NexDock asi objednaný,viď?Já bych spíše bral nějaký 12-15¨ tablet s HDMI vstupem(ne výstupem) pro připojení jednak mobilu(přes MHL),jednak digi fotoaparátu a kamery HDMI-HDMI.Tablet bych mohl tahat na cesty jako velký monitor s aku napájením-hardwarovou klávesnici,jaká je u noťasů,vlastně nepotřebuji.Jenže takových tabletů,ev.portable monitorů je jako šafránu,a ty,o kterých vím,jsou profi a předražené.

  OdpovědětVymazat
 6. Athal Wolf Ano, mám ho objednaný - za nějaké tři tisíce mi to přišlo jako zajímavý hardware na vyzkoušení. Vzhledem k tomu, že chci zkusit stavět robota a jiným způsobem si hrát s Raspberry Pi, tak myslím, že jeden terminál upotřebím. Navíc se to dá použít jako druhý monitor, což zní také lákavě.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.