20160731

Který z chytrých palubních systémů chtít do příštího auta?

Který z chytrých palubních systémů chtít do příštího auta?
Hezké srovnání možností ve čtyřech minutách. (Ve stejném typu vozu.)

PS: Nemohu se poslední dobou ubránit pocitu, že mobilenet.cz​ nabízí (EDIT: z českých zdrojů) lepší zpravodajství ze světa mobilních technologií než Smartmania či Mobilmania (o Světu Androida apod. ani nemluvě). 
https://youtu.be/5bsFN7ag0EM

8 komentářů:

 1. Zásadní otázkou je, jestli se dá Android Auto v nějaké smysluplné a cenově rozumné hladině pořídit do jiného auta - něco ve formátu 2DIN by se hodilo

  OdpovědětVymazat
 2. Měl to dělat Parrot, ale vloni to – pro běžné zákazníky – zařízli (3dnews.cz/2aiWqwf). Podle všeho tak dodávají jen automobilkám (kvůli náročné integraci se systémy automobilu).

  OdpovědětVymazat
 3. I když zrovna tohle je jeden z těch lepších článků (a původní, což oceňuju dvojnásob), tak by se k tomu PS chtělo říct, že mezi slepými jednooký králem.

  Osobně už pro rychlé novinky o Androidu a Googlu čtu skoro výhradně jen AndroidPolice (stejně to ostatní zpravodajské servery zhusta přebírají právě od nich), pro detailní rozbory SW ArsTechniku (nikde jinde nenapíšou něco jako http://arstechnica.com/gadgets/2015/10/android-6-0-marshmallow-thoroughly-reviewed/) a pro HW Anandtech (zase - nikde jinde se recenze ani zdaleka nepřiblíží tomuhle: http://www.anandtech.com/show/9686/the-apple-iphone-6s-and-iphone-6s-plus-review).

  Ještě k tomu přebírání článků. Kolikrát nevím, jestli se smát nebo brečet, když se dočtu, že třeba právě mobilenet něco převzal z GSMAreny, ta to převzala z AndroidCentral a ti to převzali od AP.com. Tichá pošta v praxi.

  OdpovědětVymazat
 4. Kamil Zmeškal Cnews.cz (stejně jako Živě.cz) samozřejmě také. ;) Bral jsem ty čistě mobilní.

  OdpovědětVymazat
 5. Kamil Zmeškal Já jsem tak nějak zcela nepodcastový. Jak sjíždím novinky v nadměrných kvantech celý týden přes RSS, chci informaci rychlou a textovou, případně ve formě krátkého videa s jedním tématem. ;) A zamyšlení/komentář na později opět vítám raději v textové formě, bez vaty umělého „rozhovoru“.

  No a z českých IT novinářů jsem před nastoupenou jednotkou chválil Lukáš Václavík i Jakub Čížek nejednou. ;) (Škoda, že nekopou za jeden tým, měl bych RSS kanály méně přebujelé.)

  OdpovědětVymazat
 6. Kamil Zmeškal Běhání bez zvuků lesa, to si nedokážu ani představit. ;) (Aneb moje další vývrtka s ohledem na původní téma.)

  OdpovědětVymazat
 7. Před 2 týdny jsem si osahal funkční proof-of-concept ovládání palubního systému pohybem ruky.

  OdpovědětVymazat
 8. Josef Dolecek​​​​ Mám Leap Motion sensor 3 roky doma (vesměs v šuplíku). Že by se konečně prosadil v praxi? (Dotyky mezi tím vítězily.)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.