20160720

Ať žije vzdálená správa stolního 3D tisku

Ať žije vzdálená správa stolního 3D tisku
Kombinace mikropočítače do dlaně #RaspberryPi, miniaturních kamerek Pi NoIR a skvělého softwaru #OctoPrint udělá i z levnějších stolních 3D tiskáren zařízení dostupná po síti – z běžného webového prohlížeče na počítači či třeba z dotykového rozhraní v prohlížeči pro tablet nebo telefon (zapíná se automaticky, pozná-li nižší rozlišení displeje).

Nejen, že vidíte aktuální (pohyblivý) obraz, ale na dálku ovládáte i všechny potřebné parametry (a můžete zastavit tisk, pokud nejde vše tak, jak si představujete). Samozřejmě, pro výtisk si musíte dojít a tiskovou podložku na další kolo připravit. ;)

Paradoxem je – zvlášť při velké cenové dostupnosti podobného řešení – pokud ještě v roce 2016 koupíte novou stolní 3D tiskárnu třeba nad 50 tisíc korun, které nemá kameru a vzdálenou správu, ale dokonce ani síťové připojení a otevřené rozhraní, abyste si mohli vše potřebné doplnit sami. Jsou takové a prodávají se dobře kvůli jiným parametrům (kdyby ale jejich uživatelé tušili, o kolik méně by se naběhali…).

Pokud stolní tiskárnu máte a chcete si něco podobného sami postavit, mrkněte třeba na můj starší návod zde: http://3dnews.cz/OctoPiNoIr (už jsem jej sem dával, ale opakování je prý matkou moudrosti).

PS: Ta dvě okna prohlížeče s náhledem na dvě různé stavebnice 3D tiskáren (český #Prusai3 Plus a zámořský #Printrbot Simple Metal) v různých umístěních samozřejmě běží v jednu chvíli, po běžné domácí síti s běžným (kvalitním) routerem. Žádná kouzla, sám nejsem síťař. ;)

#3Dtisk #3Dprinting Raspberry PI​ OctoPrint​ E3D-Online​ #raspberrypi


2 komentáře:

  1. Zdravím, trochu OT. Ale jen malý dotaz. Používáte na OctoPi plugin Email Notifier? Ani náhodou se mi ho nedaří oživit tak jen abych věděl, že vůbec funguje :). Dík.

    OdpovědětVymazat
  2. Zdeněk Zlámal Ten zrovna ne, ale vloni jsem používal upozornění přes Pushbullet. Asi jej znova vyzkouším, běhalo spolehlivě. ;) (Jen v noci jej člověk nesmí zapomenout zrušit.)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.