20160607

ToyREP: (Nejen) o experimentální české 3D tiskárničce

ToyREP: (Nejen) o experimentální české 3D tiskárničce
Dnešní rozhovor s Martinem Hřibem je zejména pro ty z vás, kdo nejen tisknou, ale svá zařízení si také rádi vylepšují a přestavují.

#3Dtisk #3Dprinting #ToyREP #reprap
http://www.3d-tisk.cz/toyrep-experimentalni-ceska-3d-tiskarnicka-jako-odrazovy-mustek-k-vlastnim-konstrukcim/

6 komentářů:

 1. Dobrý den, poradíte mi s tím rozpočtem dle článku:

  "ToyREP se i s nejmenší tiskovou plochou 100 × 100 mm dokáže celý sám replikovat. Náklady na vytištěné díly se pohybují okolo 300 korun, včetně materiálu a energie. Zbytek záleží na šikovnosti při shánění elektroniky, motorů a montážního materiálu. V uveřejněném rozpočtu jsem se dostal celkem na cca 2800 korun. To by měla být maximální cena, za kterou se dá tato tiskárna pořídit."

  Za ty peníze bych to zkusil. Dá se to někde objednat jako stavebnice?

  OdpovědětVymazat
 2. Eduard Beňo​​​​ Platí, co je v rozhovoru (k cílení i zaměření tohoto zajímavého experimentu). Dokumentaci pak najdete na www.thingiverse.com/thing:945156. 

  PS: Chcete-li stavět svou úplně první tiskárnu a jde vám především o výsledný tisk, doporučím jiné, tradičnější české konstrukce (Rebel II, Prusa i3, RebeliX apod.).

  OdpovědětVymazat
 3. Dobrý den,  Mrknul jsem se na níže uvedenou stránku s rozpočtem. Chci se zeptat zda se dají někde objednat ty díly jako stavebnice? Za ty peníze by to stálo za odzkoušení.  S pozdravem  Ing. Eduard Beňo

  Tel.: +421 944 348 234

  ICQ: 466 685 465

  Skype: beno_eduard

  OdpovědětVymazat
 4. Eduard Beňo​​​ Nevím o tom, že by byla v nabídce hotová stavebnice; v případě dotazů k dílům doporučuji kontaktovat přímo autora (třeba na odkazovaném Thingiverse, kde v komentářích odpovídá dotazům uživatelů).

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.