20160516

Zkouším Google Spaces

Zkouším Google Spaces
Napřed jsem se divil, proč Google zdvojuje G+, ale cosi v nové službě mi dává smysl. Může to být zajímavý komunikační kanál třeba mezi přáteli nebo rodinou, kteří nepoužívají stejné soc. sítě a aplikace pro rychlé zprávy. – Uvidíme, jak se tahle soukromá soc. síť chytne.
https://spaces.google.com

4 komentáře:

 1. Předně je to mimo G+, což je záměrem (zatím ale nemám vyzkoušeno, jak/zda se přihlašují lidé mimo Google účet). Zkrátka dát dohromady lidi bez ohledu na soc. síť, kteří můžou diskutovat o jednotlivých příspěvcích/tématech. Napadá mě (i díky mobilní aplikaci či doplňku pro rychlé sdílení do Prostoru v prohlížeči) celá řada nasazení: komunikační kanál pro rodinu či brainstorming pro start-up, fotoalbum sdílené rodinou či kamarády, neveřejný komunitní kanál, vlastní archiv zajímavých útržků (ne nepodobný Pocketu), které lze případně sdílet a prohledávat apod.

  Čeho se obávám, je nepochopení možností uživateli i nechuť k tomu používat další službu tam, kde jsou za rohem soc. sítě. Zvláště rezistentní asi budou uživatelé Facebooku, kteří mají pocit, že na této pasíti jsou všichni (není tomu tak). ;) A pokud se to nechytí opravdu masivně, Google to za rok/dva může tradičně poslat k ledu.

  OdpovědětVymazat
 2. Právě ta poslední věta je důvod, proč se do používání Googlích služeb obecně už moc nehrnu.

  OdpovědětVymazat
 3. Trochu mě děsí, že „prostorové“ komentáře v tématech nejdou editovat. ;) (To bude podobná polízanice, jako když člověk vyrobí šotka na Twitteru.)

  OdpovědětVymazat
 4. Asi si nás jenom chce dát někdo dohromady. Pokud jsme na různých sítích v různých profilech, pak mají hooodně práce s tříděním.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.