20160519

Tip na #3Dtisk: Krabička na Raspberry Pi 3 a stojánek pro Pi NoIR V2

Tip na #3Dtisk: Krabička na Raspberry Pi 3 a stojánek pro Pi NoIR V2
Sledujete-li současně mou sbírku Technologie (https://plus.google.com/collection/01VeX), nejspíš už jste tipovali, že se nová malina bez tištěné krabičky neobejde. Na krabičky na elektroniku je totiž stolní 3D tisk přímo ideální. ;) Tentokrát jsem však zvolil jiný model krabičky než u Raspberry Pi 2 (http://3dnews.cz/25ctOxn), ač jsou rozměry pouzder jinak kompatibilní. Stojánek na kameru vlastní konstrukce zůstal, byť by zasloužil mírně adaptovat (nicméně funguje). Prstenec IR LED na 12 V bude na stojánek dodán až podle toho, který ze dvou objednaných dorazí z Číny dřív. Vše bylo vytištěno na #Prusai3 Plus.

Model krabičky (více variant i s VESA uchycením): www.thingiverse.com/thing:922740.

Můj model stojánku na kamerku a LED: www.thingiverse.com/thing:964490.

A koho zajímá víc o tom, jak na dálku ovládat stolní 3D tiskárnu a kontrolovat postup tisku pomocí (infra)kamery, připomínám návod z loňského roku pro 3D-tisk.cz: http://3dnews.cz/20EDH11.

PS: Krabička je navržena pro 0,5mm trysku, takže mezi obvodovými stěnami může vzniknout mezírka při tisku 0,4mm tryskou (nebo si s ní poradíte nastavením sliceru), ale model je tak robustní, že to vůbec nevadí.

#3Dprinting #diy #urobsisam #raspberrypi #pinoir #thingiverse #octopi #octoprint

6 komentářů:

 1. jsem zvědavý jak se s tím popereš, mě se na Rpi3 nepodařilo zatím rozchodit Octoprint

  OdpovědětVymazat
 2. Ondřej Píštěk​​ Jede napoprvé. ;) Stáhnul jsem aktuální diskový obraz, nahrál na kartu, nastavil WiFi, nabootoval, povolil v nastavení zvětšení prostoru na celou kartu a kameru... A pak už jen přivítal OctoPi v Chrome v domácí síti. (Jede vč. kamery a updatu, zatím jsem ještě nepároval s některou z tiskáren.)

  OdpovědětVymazat
 3. Hm že by to za ty tři týdny stihnuli dodělat. Otestuju.

  OdpovědětVymazat
 4. Ondřej Píštěk​​ Podle autorky (Gina Häußge je i ​ zde na G+) už mají verze 0.13 správné drivery pro zabudovanou WiFi.

  OdpovědětVymazat
 5. Tak jo, moje tiskárna je už taky wireless, ještě zbývá domyslet to perpetum mobile abych nemusel připojovat napájení.

  OdpovědětVymazat
 6. Tiskárna sice bezdrátuje, ale netiskne. Já si s tím Raspi3 nějak nerozumím. Zpátky na stromy.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.