20160523

Mark Two na 3Dexpu: 3D tiskárna, která si poradí s funkčními, odolnými díly

Mark Two na 3Dexpu: 3D tiskárna, která si poradí s funkčními, odolnými díly
Pro mnohé jsou stolní 3D tiskárny jen hračkou v rukou nadšenců, pro jiné jejich využití končí rychlými a levnými, ale ne příliš odolnými prototypy. (Nejen) pro tyto dva tábory tu dnes mám krátké video s ukázkou 3D tiskárny #Markforged, která si poradí s tiskem dílů s vyšším poměrem pevnosti k hmotnosti, než má například hliník 6061-T6. V čem tkví její kouzlo? Do už tak odolného nylonu dokáže zatisknout spojitá skelná vlákna, karbon či kevlar, stejně jako drobné díly a el. součástky.

Více v odkazu, včetně ukázek výrobků.

#3Dtisk #3Dprinting 3dwiser #3Dexpo
http://www.3d-tisk.cz/exkluzivne-z-3dexpa-co-umi-unikatni-profesionalni-3d-tiskarna-markforged-mark-two/

4 komentáře:

 1. Jo, tenhle pan mi byl silne nesympaticky. Ale tiskarna bezva. Jen cena 150k a vis nepletu-li se?

  OdpovědětVymazat
 2. Jiří Erban To se divím, Tomáš Soóky je mužem na svém místě. – Ano, cena se pohybuje od 157 tis. (bez DPH) podle výbavy, přeci jen je to profesionální stroj s pokročilými možnostmi.

  OdpovědětVymazat
 3. To nevyvracím. Ano, může být mistrem ve svém oboru, ale když jsem s jednotlivými vystavovateli mluvil, z jeho mluvy byl slyšet v tu chvíli vyloženě silný odpor k ostatním 3D tiskárnám a stále si vychvaloval tu svoji. V podstatě nedával šanci ostatním. A to se mi právě nelíbilo. Na straně druhé, mladý muž (neznám jméno) u tiskárny UP mini 2 (později jsem ho tam už neviděl) mi řekl přesně co jsem chtěl vědět a i vychvaloval výrobky ostatním, perfektně jsme se sladili na co se která hodí a k čemu je použitelná. Jak říkám, nemyslím si že pan Tomáš Soóky neví o čem mluví, jen jeho nepříjemné vyjadřování pak vrhá stín i na tiskárny které nabízí a i když se mi Ultimaker 2 líbil, on by byl jeden z důvodů proč bych do něj nešel. Snad mi rozumíte.

  Něco podobného jsem pociťoval i od pana Průši. Když se dívám na jeho první videa, jde tam cítit ta pokora, nejistota v budoucnost, sebejistota ještě chybí, ale dnes, po tom co úspěšně prodává i3 a všichni ho stále vychvalují jak se mu daří, mi přišel až moc sebejistý. Chodil tam jak superstar. I na konferenci to šlo slyšet. Plácání po rameni je fajn věc, ale nesmí se to přehánět, aby to nestouplo do hlavy.

  OdpovědětVymazat
 4. Tiskárna Markforged je skvělá, žádná z dnešních tiskáren tohoto typu a velikosti nesnese srovnání.

  Je spolehlivá, robustní, výkonná a dovolím si říct, že krásná.

  V uzavřené komoře tiskne až neuvěřitelně pevné, tuhé, odolné i pružné součásti. Vyjímečným způsobem dokáže řídit vnitřní strukturu a skladbu kladené výztuže - vlákna z uhlíku, kevlaru nebo skel.

  Její softwarová multi platforma umožňuje jednoduše hned, vyrábět pevnostní díly a součásti na stole v kanceláři, osobě znalé manipulaci nebo tvorbě 3D dat.

  Řídit, sledovat a optimalizovat tiskovou frontu, tiskový proces, náklady, uživatelské profily, projektové segmenty, údržbu softwaru, vzdálenou správu, online podporu a tak dál a tak dál... to všechno o váze do 20 Kg?!

  Data skrz: UTP, USB, WIFI, HDD. Tisková obálka 32x13x15 cm. Dotykový, barevný, kapacitní display a anténku :)

  Výstava není o ladění kytár a připojuji se k názoru, že Pan Soóky je mužem na pravém místě.

  Pan Průša, ten stvořil dnes již nejrozšířenější tiskárnu na celé planetě zemi :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.