20160424

O další díl seriálu Stavíme stolní 3D tiskárnu nepřijdete


O další díl seriálu Stavíme stolní 3D tiskárnu nepřijdete
Když jsem v (polo)amatérských podmínkách točil první díl s důkladným představením zvolené stavebnice #Prusai3 (youtu.be/aIxqGFS5uKQ), netušil jsem, jaký ohlas z různých směrů vzbudí. Ani to, že za pět dnů nasbírá přes 1000 shlédnutí na YouTube. Přeci jen jde o hodně specifické téma, navíc v českém znění a tedy pouze pro místní publikum. Ale abych dodržel slib, už chystám další díl, ve kterém se s vámi podělím o dojmy ze stavby, kvality dílů i přístupnosti pro začínající 3D tiskaře. Podle toho, jak čas dovolí, těšte se na příští týden.

PS: V současnosti je už tiskárna dostavěná a čeká mě první zkušební tisk. Ale postupně – o tom zas až ve třetím díle. ;)

PPS: To na obrázku byl jen takový nápad, jak udělat pojezd pro mobilní kameru. Moc se to neosvědčilo. Lego Duplo, resp. jeho vlaková trať přeci jen poněkud drncá – a když se zapne stabilizace, pere se s pomalými pojezdy. ;)

#3Dtisk #3Dprinting #diy

7 komentářů:

 1. A co děti, mají si s čím hrát, když jsi jim sebral koleje? Tohle by mi doma neprošlo. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Jiří Rychtařík To byla guerillová akce, když dcera byla na den a půl u babičky. Se ví, že jsem jí pak musel vysvětlovat, proč je ta lokomotiva tak divná. ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Tomáš Vít  :-) všude je to stejný....

  OdpovědětVymazat
 4. Tomáš Vít dítě den a půl u babičky a ty si hraješ s videem!!!! Je evidentní, že jste naprosto rodičovsky nevytíženi, dvojčata na vás! ;-)
  Jinak gratulace k úspěšnému videu.

  OdpovědětVymazat
 5. Pavel Jílek Pracujeme i v noci, takže to bylo naopak fikané využití příležitosti. ;)

  OdpovědětVymazat
 6. Dostříháno, dokomentováno… Druhý díl – montáž stavebnice 3D tiskárny – zítra ráno na 3D-tisk.cz! ;)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.