20160317

Z vlastní zahrádky: Svatý Kopeček na dlani


Z vlastní zahrádky: Svatý Kopeček na dlani
Vlastní model, který by si zasloužil přesnější 3D data, dlouhé hodiny ručního začišťování a virtuálního sochání, a zkušební výtisk v cca polovičním zmenšení, který by si pro změnu zasluhoval jinou technologii 3D tisku. ;)

Bazilika minor na Sv. Kopečku, kterou máme za rohem, i s nejbližším okolím. Na modelu zabírá její areál největší prostor; známé průčelí viditelné na desítky kilometrů daleko směřuje vpravo dolů. Při přípravě pomohly aplikace Autodesk Memento a zkušební verze Netfabbu 7 pro úpravu STL modelů, kterou vám co nevidět představím v recenzi na 3D-tisk.cz.

#3Dprinting #3Dtisk #memento #SvatyKopecek #Olomouc

8 komentářů:

 1. Podle podobných modelů z parafínu jsme na pantografu dělali medaile v rytecké provozovně Znaku Praha v Letohradské.

  OdpovědětVymazat
 2. No a dnes si třeba šperkaři vytisknou 3D formu, odlijí šperk, trochu jej úpravou znepřesní, aby jej mohli prodávat jako ruční práci (jedinečný originál stojí víc než dvacátá kopie) a zákazník je ještě spokojen z unikátního tvaru. Nemluvě o 3D tisku rovnou z ušlechtilých kovů. Přesto doufám, že to zruční řemeslníci (vč. rytců) nevzdají. Jen, aby je někdo zaplatil.

  OdpovědětVymazat
 3. Tomáš Vít To je ten problem- peníze. Proto jsem odešla. Ale už je to mnoho let, nevím, jak to je dnes. Nicméně provozovna stále funguje. My jsme převážně dělali ručně ale abychom nemuseli odsekávat příliš mnoho materiálu, dělali jsme si medaile nahrubo na pantografu a pak je ručně dokončovali.

  OdpovědětVymazat
 4. Hele a to nešlo udělat nějakým 3D scannerem připevněným na dronu? ;-)

  OdpovědětVymazat
 5. Tomáš Hubálek​ Šlo by to, tuto službu už poskytují i u nás, jen na ni asi nemám. ;) (Však já to nakonec taky nemodeloval od ruky, ale o přesných datech z 3D skenu si mohu nechat jen zdát.)

  Mně by nakonec stačil i nadšenec, co by mi pár minut obkroužil s dronem baziliku s kamerkou ve vysokém rozlišení. http://memento.autodesk.com pak dokáže divy, když člověk ví, jak na to. ;)

  OdpovědětVymazat
 6. Pěkné . Ty tiskárny,jsou věc!Tuhle jsem viděl z toho šaty,byly super.

  OdpovědětVymazat
 7. Moc hezké. Takhle maličkou ji vidím ze svého okna ve Šternberku. 😊

  OdpovědětVymazat
 8. Tomáš Drkula Jen jestli.............

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.