20160308

Vytištěné šaty, se kterými vaše drahá polovička spolehlivě opanuje každý ples

Vytištěné šaty, se kterými vaše drahá polovička spolehlivě opanuje každý ples
Designové studio Nervous System si v posledních letech získalo ve světě 3D tisku renomé díky unikátnímu prolnutí vědy, umění a aditivní technologie. Vytváří generátory atraktivních šperků a módních doplňků, stínidel lamp či skládaček, které si mohou uživatelé vyzkoušet sami – přímo v okně svého webového prohlížeče. Zřejmě nejzajímavějším počinem jsou však 3D tištěné šaty imitující okvětní lístky, které se při chůzi svůdně přizpůsobují ženským křivkám.

#3Dtisk #3Dprinting #NervousSystem #dress #sls #additivemanufacturing #kinematics
http://www.3d-tisk.cz/vygenerujte-si-pusobive-saty-pro-3d-tisk-na-miru-v-on-line-aplikaci-od-nervous-systems/

11 komentářů:

 1. z toho se ti ten printrbot zavaří :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Jan Homola​ Už jen vytisknout, znovu dohledat a spojit 1600 tvarově různých dílků by bylo hrubě nad mé možnosti. Na SLS strojích to naštěstí tisknou srolované, takže celé šaty jsou třeba jen dva spojené výtisky. Cenu raději autoři sdělují jen na vyžádání. ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Vojtěch Míček Ne, ples máme letos už za sebou. ;) Vodítko pro představu nabídne e-shop plný menších děl autorů (odkazuji na něj v článku). EDIT: Třeba náhrdelníky zde: n-e-r-v-o-u-s.com/shop/line.php?code=15. (Drobnější tisky by ale stálo za to zhotovit si vlastními silami, klidně se stolní technologií 3D tisku; nějaký ten náramek už jsem nakonec tisknul). EDIT2: Velmi zjednodušená nápodoba zdarma ke stažení třeba na thingiverse.com/search?q=kinematic+bracelet&sa=

  OdpovědětVymazat
 4. Vojtěch Míček Neměl, už to posílám na tiskárnu. ;) Uvidíme, jak bude vypadat náramek třeba z transparentního PLA. Vzhůru, trojúhelníky s rodokmenem kukuřice, spojte se! (Tolik k MDŽ.)

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to je moc. Miláček už to chce :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Jiří Erban Budou trošku dražší… ;)

  OdpovědětVymazat
 7. Kdyz koukam na ceny filafementu (ci jak se to pise) tak si to taky rikam. Kdyz do toho zapocitam jeste cenu tiskarny. Jenze jakou?

  OdpovědětVymazat
 8. Dobrá, takže jakou doporučuješ? ;)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.