20160314

Více hlav více ví. Platí to i u vývoje vylepšení pro #3Dtisk

Více hlav více ví. Platí to i u vývoje vylepšení pro #3Dtisk
Že to Autodesk myslí vážně i mimo svou hlavní doménu – vývoj aplikací pro počítačové navrhování (pohybuje se zde 34. rokem!) – je už pár let patrné. Pravidelně přichází se zlepšováky (inovacemi, chcete-li) v oblasti 3D tisku a i ty naposledy představené rozhodně zaujmou. Však mrkněte do odkazu. Přidal jsem rovnou dvě videa (ke dvěma značně rozdílným technologiím aditivní výroby) – jedno je zajímavější než druhé. Alespoň pro nadšence do 3D tisku a nových postupů. ;)

#3Dprinting #Autodesk #ProjectEscher

Originally shared by 3D-tisk

Autodesk vyvíjí (zdaleka nejen) 3D tisk s více nezávislými tiskovými hlavami
Na blogu otevřené 3D tiskové platformy Spark se vývojáři z Autodesku pochlubili hned několika zajímavými novinkami. Jejich společným jmenovatelem je snaha o zrychlení i dosažení většího objemu 3D tisku. Například Project Escher využívá více na sobě nezávislých tiskových hlav, které zde souběžně pracují na jediném výtisku, což umožňuje zrychlit tisk a zvětšit tiskový objem, aniž by se muselo sáhnout ke kompromisům u detailnosti výsledku. Zajímavé je i 24násobné zrychlení open source 3D tiskárny Ember či 25milionová investice (v dolarech) do izraelské firmy XJet.

#3Dtisk #3Dprinting #XJet #Ember @113356874750876342621 #ProjectEscher
http://www.3d-tisk.cz/project-escher-autodesk-vyviji-zdaleka-nejen-3d-tisk-s-vice-soucasne-pracujicimi-avsak-nezavislymi-tiskovymi-hlavami/

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.