20160322

Nestárnoucí PC v Cupertinu vadí, nám dobře slouží

Nestárnoucí PC v Cupertinu vadí, nám dobře slouží
Touché, Lukáš Václavík​​​​​, výborný komentář.

Pozn.: Sám mám PC ještě se Sandy Bridge, ale 8 GB RAM, dvojici SSD s nějakým tím HDD navíc, GTX 970 (nehledě na dva monitory či ergonomický trackball) a představa, že bych to nahrazoval tabletem je... (i kvůli té aroganci, s jakou byla přednesena) až směšná.
http://www.cnews.cz/clanky/pouzivat-pet-let-stare-pc-je-uplne-v-poradku-komentar

17 komentářů:

 1. Mám stejný názor...
  Už za ty peníze se dá sehnat minimálně spolehlivý notes na práci, nebo si "vytunit" stolní počítač.

  OdpovědětVymazat
 2. Já ho mám starý 9 let a zatím šlape bez problému

  OdpovědětVymazat
 3. Tomáš Vít​ GTX970 máte pět let? Všechny ty SSD taky?

  OdpovědětVymazat
 4. Já mám ještě Xeon v generaci Nehalem :). Doplněno o pár věcí navíc a je to výkonná mašina.

  OdpovědětVymazat
 5. Stáří toho svýho nevím. Ale podle toho kdy byly vypuštěny jednotlivý kusy hardwaru, baj voko 2008. Pravda, z origo zbyla jen deska a CPU. Zbytek stáří okolo dvou let. Mid Range, dokud spustí CryEngine, nebo Unreal Engine, tak není důvod cokoliv měnit.

  OdpovědětVymazat
 6. Všimněte si, Apple na konferenci vypustil kontroverzní výrok, všichni se toho chytli, píší o tom...diskutují, cíl splněn, náklady nula.

  OdpovědětVymazat
 7. jmeno priezvisko​​ Ne, ale o snadné dostupnosti upgradu nad starším podvozkem to přece je. Mnohé kousky mého PC (vč. hliníkové skříně) jsou staré i přes oněch 5 let. ;)

  OdpovědětVymazat
 8. Tomáš Vít​ A co chudáci konzolisti. Stáří konzolí se pohybuje okolo těch pěti let. Neplánuje Apple konzoli?

  OdpovědětVymazat
 9. Marek Veselý
  Tak ta jejich Apple TV klidně konzili nahradí. Samozřejmě s menším výkonem.

  OdpovědětVymazat
 10. Můj comp má už asi 6 let. Běží na starém Athlonu 64, 8 GB RAM, nVidia GTX 580... SSD mi nedávno odešel, tak teď jedu na normálním plotnovém WD. Bývalo to herní dělo, ale běžnou práci pořád krásně stačí. Tím "stačí" myslím jako že je na ní vysloveně vhodný, ne "stačí" jako u noťasu za 9k který začne funět při přehrávání videa :))

  OdpovědětVymazat
 11. Filip Krejdl​ Apple TV je krásná mašinka, o tom žádná. V kombinaci all in Apple asi super. (Nemůžu soudit) Osobně mi přijde "konzolovější" NVidia Shield TV Box. Samozřejmě na PC nemá ani jedno, i když je to starší mašina. :)

  OdpovědětVymazat
 12. Mám PC 6 let, před dvěma roky upgrade na 8 GB RAM, SSD a graf. karta, dohromady cca za 7 tisíc. Můžu na něm bez problémů dělat vše od renderingu videa po 3D CAD. Toto nový iPad ROZHODNĚ nenahradí a už vůbec ne za tu cenu.

  OdpovědětVymazat
 13. Měl jsem asi 5-6let starý ntb Acer TM se Sandy Bridge 4gb paměti a HD2600. Kdyby mi ho nepolila mála mám ho dodneška.

  OdpovědětVymazat
 14. Notebook mám pět let a na nový se nechystám. Nevidím důvod kupovat nový.

  OdpovědětVymazat
 15. Deska z roku 2006, celeron vymenen za e6600, 256mb pameti za 4 gb, 40 gb disk za 500, integrovana grafika doplnena za geforce 5200 a na bezny pouziti naprosto dostacujici a to jenom z dilu co se valely doma.

  OdpovědětVymazat
 16. Take vlastním už pěkných pár let sestavu s procesorem Intel core i7 920 Nehalem. Pokud je třeba tak OC na 4,2 GHz. 10 GB RAM a pořád si myslím, že to na používaní bohatě stačí. Pokud bych pořídil místo staricke gtx 280 896 MB, možná bych si i zahrál většinu nových her..

  OdpovědětVymazat
 17. Vlastním skládačku od roku 2004 postavenou na jednojádrovém Celeronu 2.66GHz, 2GB RAMku a 512MB 3D Radeona, vše na XP Home a nemám důvod měnit. Kancelářské aplikace zvládá bezchybně, všechno co potřebuji na něm běhá, s TV kartou nemá problém, že není sprinter mě netrápí :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.