20160311

Jak zprovoznit Oculus Store pro Gear VR


Jak zprovoznit Oculus Store pro Gear VR
Po čtyřech dnech jsem se konečně natěšen dostal k brýlím Gear VR (přibalených k Samsungu Galaxy S7), že tedy prubnu jejich náskok před obyčejnými či 3D vytištěnými Google Cardboard. Výlet do virtuální reality se nicméně konat nebude, protože v Oculusu řádí buď šotek, nebo vtipálek. Pro přístup do Oculus Storu je totiž nutné se registrovat a verifikovat e-mail. No a kam vedou všechny verifikační odkazy? (Rozkliknuté i vykopírované, v mobilním i stolním Chrome i Edge.)

EDIT: Řešení v komentáři níže.

PS: Nejvíc mě děsí, že půjde o chybu v lokalizaci, kterou v USA neuvidí, protože potvrzovací e-mail je v češtině.

#GearVR #Oculus. #sgs7

3 komentáře:

 1. A tak mi to nedalo a nakonec zjišťuji, že to opravdu bude problém lokalizace. Stačilo v začátku verifikačního odkazu „https://id.oculus.com/US/cs-CZ/…“ nahradit „cs-CZ“ za „en-US“ (pouhý můj tip, ale vyšlo to napoprvé) – a registrace hotova. Svatá prostato, to to nikdo v Česku nevyzkoušel?!

  OdpovědětVymazat
 2. Z typicky americké odpovědi na podnět, kde jsem jim popsal problém, řešení a že by bylo dobré to opravit, si nejsem jist, zda to i udělají:
  „It is great to hear that you were able to fix the issue with the verification link. If you have any further questions please feel free to ask. I hope you have a great day!“ – No, chudáci čeští uživatelé, co dnes dostali Gear VR k S7 jako bonus, jestli zítra zjistí, že cosi stále nehraje… Snad to klapne. ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Takze to v CR uz nekdo asi vyzkousel a dopadl stejne nebo se vykaslal na to jim to sdelovat.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.