Čím oživit nové projekty z Lega?
Mrkněte na Brixo, stavební bloky vč. motorku, LED a senzorů. Komunikace s telefonem přes modrý zub. Aktuálně na Kickstarteru.
https://www.kickstarter.com/projects/1068475467/brixo-building-blocks-meet-electricity-and-iot
To jsem zvědav, jak tohle skousnou právníci od Lega...
OdpovědětVymazatSkousnou, mluví se o blocích, ne Legu (to je tuším zmíněno v kampani jako jedna z kompatibilních stavebnic). Mám pocit, že jsme tu před nějakou dobou řešili, kde je hrana toho, co Legu vadí.
OdpovědětVymazatPokud vím, tak je to pouze užití loga ... Těch stavebnic alá lego je víc :)
OdpovědětVymazatTak doufejme, protože jinak to celé vypadá skvěle.
OdpovědětVymazatTaky když už přežijí často nedodrží původně slíbené prodejní ceny. Často se přinejmenším zdvojnásobí a jdou do kategorie luxusních gadgetu na které by nejspis původní investoři ani nechtěli přispět . Smutný příklad je třeba flutter wireless který cenu ze slibovaných a původně smysluplných 20$ zvedl na 40 kde mu už konkuruje mnohem lepší rpi3
OdpovědětVymazatCenu na Kickstarteru by rozhodně dodržet měli, mají to v podmínkách (není to navíc cena za výrobek, Kickstarter není e-shop, ale investice do jeho dokončení s fyzickou odměnou podle výběru investora). Že po skončení kampaně vývojáři nasadí cenu vyšší, je na jejich uvážení. A také na zvážení zákazníků, jestli to za ni koupí.
OdpovědětVymazatJosef Průša Jestli jsou lidé od Lega chytří, tak to celé koupí, protože je to super. :-)
OdpovědětVymazatJiří Malý Myslím, že Lego na elektrotechniku kašle, respektive to neseznali oblastí, o kterou by se měli přímo oni starat. O to se stará LittleBits, které má adaptéry na LEGO, LEGO má své WeDo a Mindstorms, přičemž velkou část senzorů pro Mindstorms dělají třetí strany pod oficiální licencí LEGO.
OdpovědětVymazat