20160311

A pak, že perové plotry už to mají za sebou

A pak, že perové plotry už to mají za sebou
Tenhle stolní prcek, postavený z podobných komponent jako 3D tiskárny, je opravdu nádherný. Však mrkněte na video.

#plotr #plotter
https://player.vimeo.com/video/158084961

11 komentářů:

 1. To chci, určitě bych pro něho měl využití,třeba popis panelů rozváděčů aj. super

  OdpovědětVymazat
 2. Nechci paušalizovat, avšak ostražitost je na místě, kvalita značně kolísá. Občas obsahují vyloženě nekvalitní (hlučnou, dokonce nebezpečnou) elektroniku. Tedy spíš pro zkušené uživatele, kteří dokážou určit, co je špatně, a vyměnit. Také dokumentace je zlomkem té u originálu od Prusa Research.

  PS: Než čínskou kopii neurčité kvality, to raději třeba českého Rebela II za 10 kKč. ;)

  OdpovědětVymazat
 3. objevovaly se i podvody, ohledně vyvolání "dispute" vrátili část peněz jako kompenzaci za zpoždění a ke zbytku peněz už ses nedostal, protože "dispute"jde vyvolat jen jednou  (tiskárnu samozřejmě také ne )

  OdpovědětVymazat
 4. Kdysi se stavělo něco podobného ze stavebnice Merkur :-) pamatujete? Cen je tedy šílená u tohoto kusu :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Kamil Zmeškal To z Merkuru se tuším jmenovalo Alfi. Ale ano Amagraf!! Na ten jsem úplně zapomněl! :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Jo, zlatej Alfi. Ještě než to začali prodávat jako stavebnici, vycházelo to v nějakým časáku na pokračování. Největší problém byl v tehdejším socialistickém Československu sehnat krokový motorky. Tohle by se mi líbilo, ale ta cena je jasnej dealbreaker.

  OdpovědětVymazat
 7. Mirek Scholze Tuším, že to bylo v ABC ;-)

  OdpovědětVymazat
 8. Kamil Zmeškal dostat se za komárů k nějakým součástkám bylo umění. Když už jsem si někde sehnal Amáro nebo nějakou knížku, vyrazil jsem do obchodu ve Vyškově - měli úplný hovno, hledali jsme ekvivalenty a něco nejbližšího ...není div, že pak fungovalo opravdu máloco :-( v Brně o trochu lepší, hned po Plyšáku v 89 a dál, jsem si dal kolečko po městě, občas někde něco měli. Zdrojem součástek byly také vraky, no kdo by dnes doloval haléřový kondík či odpor ze staré televize...

  OdpovědětVymazat
 9. Kamil Zmeškal Jestli fronty a nic "na skladě", tak to asi byl ještě Gottwaldov ;-) Jinak jsem si to samé zažíval u nás. Bez problémů k dostání byla vždy LQ100. Asi proto, že byla v barvě strany :-D

  OdpovědětVymazat
 10. Kamil Zmeškal tu knihu mám taky, ano byla to bible :-)
  Pak ještě něco od Klabala a ještě pamatuji malou modrou knížku ve slovenštině "Od kryštálky k tranzistoru" jako malej jsem ji otcovi pomaloval a vytrhal listy :-)
  Teď jsem ji sháněl, ale marně.

  OdpovědětVymazat
 11. Kamil Zmeškal Cena laserových řezaček/gravírovaček není zrovna nejnižší. Kdybys to měl na podnikání, doporučil bych mrknout třeba na glowforge.com, ale to je na doma úplně zbytečný luxus.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.