20160202

V čem vytvářet modely pro #3Dtisk?

V čem vytvářet modely pro #3Dtisk?
Protože se často ptáte, vybral jsem šestici aplikací pro všechny, které už nebaví tisknout jen cizí modely: dvě pro začátečníky, dvě pro náročnější zájemce, jednu pro tvůrce nesvázané technickým přístupem a jednu pro nadšené kodéry. Všechny si můžete dlouhodobě užít i bez placení minimálně pro osobní projekty.

#3Dprinting #SketchUp #123D #Fusion360 #OnShape #Blender #OpenSCAD #CAD
http://www.3d-tisk.cz/tip-6-sikovnych-aplikaci-se-kterymi-muzete-bezplatne-vytvaret-modely-pro-3d-tisk/

6 komentářů:

 1. Ja uz treti den zkousim Onshape. Pokousim se v nem vymodelovat 3d tiskarnu a docela mi to i jde. Driv jsem dost pouzival Sketchup ale Onshape je o hodne dal. Ve sketchup bylo obcas jednodussi vyrobit neco odznovu než se to snazit opravovat. Onshape vse jakoze definuje obecne takze neni problem cokoliv upravit. Vyhovuje vic memu programatorskemu mysleni ;-) Ale je znat ze je jeste ve vyvoji, je docela pomaly ale na prohlizec to ujde a obcas se mi nechce nacist dokument.

  OdpovědětSmazat
 2. Inventor je inventor :D 
  ale jinak to nejsou vůbec špatné programy

  OdpovědětSmazat
 3. Vojtěch Rajnoha To bezesporu, na druhou stranu to už je řešení pro profi konstruktéry (za nemalou cenu licence). ;)

  OdpovědětSmazat
 4. To ano, ale  naštěstí jako student využívám verzi pro studenty což je plnohodnotná verze která je zdarma jen není určena pro komereční využití.

  OdpovědětSmazat
 5. Za mne +1 pro BLENDER, nejen pro jeho univerzálnost ale také pro speciální plugin 3D printing toolbox , který doplní řadu velmi užitečných nástrojů právě pro toto specifické využití

  OdpovědětSmazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.