20151210

Nejlepší launcher (uživ. rozhraní) pro Android

Nejlepší launcher (uživ. rozhraní) pro Android
Připojuji se k doporučení Tomáš Hubálek, protože Nova Launcher Prime běží už několik let na všech mých zařízeních s Androidem jako primární rozhraní (kam se hrabe launcher od Googlu či třeba Samsungu). Nabízí pravidelně drobná vylepšení, bezproblémový chod a hlavně: možnost doladit si jednoduše vzhled systému podle svého gusta (žádné divočiny, ale logická nastavení jako počet řádků a sloupců ikon na displeji, odstupy nebo překrývání ikon a widgetů, aplikaci balíčků ikon jediným klepnutím, úpravu vzhledu plochy i výčtu aplikací atd.). Navíc si můžete jednoduše exportovat nastavení, takže není problém je přenést třeba z tabletu na tablet nebo na stejné zařízení uvedené do továrního nastavení. (Tip: Nastavení asi nejpohodlněji přenesete přes cloudové úložiště.)

PS: Zkuste k tomu některou z těch nejlepších sad ikon od Kovdev (https://play.google.com/store/apps/dev?id=7493250943720472976). Místo věčně neladících systémových ikon se vzhled sjednotí a je to úplně jiný estetický zážitek. ;)

Originally shared by AndroidMarket.cz
http://androidmarket.cz/novinky/na-nova-launcher-prime-je-nyni-obrovska-sleva

15 komentářů:

 1. Třeba "icon pack Tersus" je super.

  OdpovědětVymazat
 2. Tomáš Vít: Icon Pack ti sice ikonky srovná (mám Tersus), ale pak vytvoříš složku a ta tam je jako pěst na oko. Pár dnů zpět jsem přešel na starý známý Go Launcher, který prošel těžkým ořezáním a redesignem a teď vypadá perfektně. I složky mají stejnou velikost jako ikony, uff uff.

  OdpovědětVymazat
 3. Jam můžu nastavit, na které obrazovce se mi objevují ikony nově nainstalovaných aplikací? Z nějakého důvodu se mi přidávají na druhou z pěti, i když volné místo mám na všech.

  OdpovědětVymazat
 4. Miroslav Kučera   Vzhled složky se dá v Nova L. nastavit... mám čtverec a dá se to

  OdpovědětVymazat
 5. Lukáš F.: jistě, že dá, ale všechny volby jsou vcelku nevkusné. Už jenom ten fakt, že složka je větší/menší než okolní ikony...

  OdpovědětVymazat
 6. Nejlepší launcher, to je dost odvážný tvrzení. Na Smart launcher to nemá :)

  OdpovědětVymazat
 7. Souhlasím, nejlepší Launcher.
  Jako sadu ikonek používám Audax od Kovdev ;)
  Miroslav Kučera​ jako pozadí složky mám "žádné" a nemusím řešit, že se mi nelíbí čtverec ani kolečko ;)

  OdpovědětVymazat
 8. Jiří Forst Díky za upozornění. Právě jsem po několika letech smazal Nova Launcher a Pro a koupil Smart Launcher Pro :)

  OdpovědětVymazat
 9. Ano, byl bych opatrný se slovem "nejlepší", ale Smart Launcher? To skutečně někdo používá?

  OdpovědětVymazat
 10. Michal Svatoš
  Ano, to opravdu někdo používá :-D
  Já se zas upřímně divím že vy se divíte, Smart launcher umí
   -sám třídit aplikace do kategorií a když se splete je intuitivní jí přehodit
   - gesta
   - motivy
   - a obecně víceméně všechno co se dá najít na launchrech podobnejch tomu od Googlu.

  OdpovědětVymazat
 11. Jiří Forst popravdě, lidi nechtějí launcher, který "sám třídí aplikace do kategorií". To má totiž jeden nepříjemný efekt – nejste schopen tu aplikaci rychle najít, na rozdíl od abecedního řazení, například. Koukal jsem se a ono tam těch kategorií je navíc dost málo. A to, že zpravodajskou aplikaci IDNES do hodí do "internet" a zpravodajskou aplikaci E15 do Média, jen ukazuje, že ani samotná aplikace v tom nemá jasno. Jasně, můžeš si koupit PRO, a kategorie si vytvořit sám a sám do nich aplikace přemístit, ale to se většině lidí nechce dělat (a IMHO zrovna tohle by měla být featura zdarma, protože kolem toho je postaven celý launcher, ne?)

  OdpovědětVymazat
 12. A popravdě, on ten SmartLauncher mi vůbec nepřijde "chytrý". Už jenom přidávání těch zástupců na plochu pěkně jeden po druhém (!), místo abych prostě v jedné akci zatrhrnul X aplikací najednou, které tam chci, je docela fail.

  OdpovědětVymazat
 13. Miroslav Kučera
   - Ikony lze jednoduše přetahovat mezi kategoriemi podle libosti i ve verzi free
   - Lze rychle kledat podle jména aplikace buď v poli hledání na hlavní ploše nebo v aplikacích kliknout na lupu a na písmeno
   - Na mnoho ikonek na ploše není stavěný, je stavěný na to aby se daly rychle najít pokud je potřebujete a na ploše mít jen to nejzákladnější (což pomůže při startu vybrat průvodce)

  Každýmu co mu vyhovuje, za mě je většina ostatních launcherů prostě chaos, a to jsem jich pár vystřídal.

  OdpovědětVymazat
 14. Jiří Forst: ano, ale na ruční zařazení ikonek do kategorií se většina lidí vykašle, ne? Jinak hledat aplikace podle jména jde i v ostatních launcherech. K té přehlednosti – já mám třeba na ploše 20 nejpoužívanějších ikonek (včetně složek) a připadá mi to přehledné :-)

  OdpovědětVymazat
 15. Miroslav Kučera
  To záleží na uživateli jestli těch pár aplikací co se hodí do špatný kategorie přetáhne, ani to nemůže roztřídit přesně jak by to uživatel chtěl.

  Každý je zvyklý mít ikonky organizovaný jinak, na stole mě hromada věcí nevadí, ale když mám kupu ikonek na launcheru nebo ploše počítače tak jsem nervní :-D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.