20151103

Vyplatí se placená aplikace pro přípravu stolního 3D tisku?

Vyplatí se placená aplikace pro přípravu stolního 3D tisku?
Tahle otázka mi tak dlouho vrtala hlavou, až jsem po delším testování konečně připravil recenzi (mj. mnoha pokročilými uživateli stále více doporučované) aplikace #Simplify3D. Vyzkoušel jsem ji na desítkách tisků a výsledek mě překvapil už od prvního z nich. Co tenhle šikovný nástroj umí? A jak se mi s ním tisklo?

#3Dprint   #3Dtisk   #recenze   #slicer   #printrbot  
http://www.3d-tisk.cz/simplify3d-vyplati-se-placena-aplikace-pro-pripravu-stolniho-3d-tisku-recenze/

3 komentáře:

 1. Tomáš Čerevka Jaký výchozí profil jste v Simplify3D k Rebelovi II použil? ;) (Ať mají vodítko i další rebelové, kteří by měli roupy.)

  OdpovědětVymazat
 2. Tomáš Vít Z výběru tiskáren jsem zvolil "Other", vybral typ "Repetier/Marlin", nastavil průměr trysky, velikost tiskové plochy a to bylo v podstatě vše. Pak jsem si jen přidal nový materiál, protože zrovna mám špulku ABS-T z Mladče a nastavil teplotu.

  Plus ještě chci do ukončovací skriptu přidat instrukce pro odsunutí trysky (Z lehce nahoru a Home X), protože jinak ji to nechá na výtisku, přilepí se k němu a nechá tam pak černé kolečko.

  OdpovědětVymazat
 3. Tomáš Čerevka Aha, jiní rebelové tuším hlásili využití některého z předem připravených profilů pro konstrukčně spřátelený typ. – Jinak sám s Printrbotem a S3D používám nejčastěji tento ukončovací skript:

  G1 E-2 F5000 ; retract extruder 2mm
  M104 S0 ; turn off hot end
  M140 S0 ; turn off bed
  M107 ; turn off fan
  G00 X76.25 Y152.5 F3000 ; park hotend away
  G1 E3 F5000 ; extrude extruder 3mm
  M84 ; disable motors

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.