20151125

Pusťte se do stavění metra


Pusťte se do stavění metra
„Na obrázku hra vypadá jako mapa pro turisty, ale s žádnou opravdu nezažijete tolik zábavy i poučení.“ – Výborné minimalistické zpracování, návyková hratelnost, příjemné lámání závitů při odhalování (ne složitých, zato neúprosných) zákonitostí plánování dopravy. A když se vám stanice metra plní a vy už nemůžete vypravit další soupravu, i trocha toho upuštění páry. ;) Za 9 € mohu doporučit.

PS: Hříčka jako dělaná pro tablety. Snad jednou dorazí i tam.

Originally shared by Games.cz

MINI METRO

Mini Metro je výborná logická hříčka s minimalistickým vzhledem, která za to určitě stojí. Recenze:

http://games.tiscali.cz/recenze/mini-metro-recenze-paradni-logicke-hry-269063

Úryvek z článku:

Proti snaze tvořit efektivní dopravní síť, ve které na sebe jednotlivé spoje logicky navazují a vlaky si předávají ideální počet pasažérů, hra klade několik velkých překážek. Ta nejdramatičtější spočívá ve zcela nahodilém výskytu nových zastávek, které na mapě rostou jako houby po dešti a pokud k nim včas nepřivedete koleje – začnou se v nich hromadit nespokojenci. Místo výskytu ani frekvenci objevování přitom skutečně nemůžete nijak ovlivnit.

Na druhou stranu, i válku s nevyzpytatelností lze vyhrát s pomocí libovolného přenastavování tras. Aby linky nebyly kvůli novým stanicím ve výsledku příliš dlouhé, krkolomné nebo špatně navazující, můžete je v reálném čase nebo s pomocí pauzy svobodně přepracovávat, nově propojovat či dokonce úplně rušit a z gruntu stavět jinak.

#minimetro #recenze #minimetrogame

2 komentáře:

  1. iOS jde kolem mě, Android asi bude za obzorem, ale bude-li čas, zkusím dotykové ovládání na 13" Lenovu Yoga 2 Pro. (To by mohla být skoro ideální kombinace – linky metra jsou postupem času hodně složité.)

    PS: Doufám, že hru ještě trochu rozšíří o úkoly apod., sandbox v jednotlivých městech nevydrží na věky. Jinak ale příjemný relax ve chvilce po práci.

    OdpovědětVymazat
  2. Tak dotykové ovládání na překlápěcím ultrabooku jede hezky a autoři s ním počítali, jen přetahování existující trati do nově se objevivší stanice trochu zlobí (tzn. na několik pokusů, Windows se domnívají, že je prováděn výběr přetažením).

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.