20151111

Gamepad od Steamu: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti?

Gamepad od Steamu: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti?
Odvážným štěstí přeje, přeučit se léta zažrané reflexy mnozí hráči nezkousnou. Gamepad od Steamu totiž klame tělem. Mě láká o to víc (ač na hry zbývá času stále míň). Nakonec, i při záměně myši za trackball jsem dva dny klel, dnes bych neměnil. Víc v odkazu.
http://www.engadget.com/2015/11/10/we-hate-valve-steam-controller-because-its-different/

5 komentářů:

 1. Podle mě je podstatné, jestli je ke změně layoutu reálný důvod, jestli to - kromě nutnosti se přeučit - přinese i něco víc. Kdysi jsem si zvykl na standard, který používá Playstation a nevidím na něm problém. Xbox prohodil jeden knipl s minipadem, čímž nedosáhl žádného bonusu, jen to prostě prohodil (nejspíš aby si tím v budoucnu udržel "své" příznivce). A jestli na to dobře koukám, Valve dělá to samé. Mění standard jen aby se odlišovali - podobně jako kdysi výrobci telefonů používali "svoje" konektory, než pochopili, že to je volovina. Tady mi to přijde to samé, víc bych v tom nehledal, leda marketing.

  OdpovědětVymazat
 2. Martin Vlach Právě, že Valve léta pracoval na něčem, co sice vypadá podobně, ale funguje dosti jinak. (V tom je onen zakopaný pes, podprahové reflexy člověk nezmění za den. Notoričtí pařani už vůbec. Píše o tom právě autor odkazu.) Zatímco normální gamepad je konzolové ovládání pro přizpůsobené hry, dotykové plošky na Steam ovladači umožňují relativně pohodlně hrát do obýváku streamované PC hry. Za cenu přizpůsobování si nastavení na míru. Ale ono propojení toho nejlepšího z obou světů může mít velký potenciál.

  OdpovědětVymazat
 3. Mimochodem, koho zajímá, jak Steam Controller vlastně funguje, zde je krátká video s ukázkou (1.33): http://store.steampowered.com/hardware/

  OdpovědětVymazat
 4. Hraním her (docela vážným) jsem strávil několik let a vždy se ukázalo, že myš a klávesnice je pro většinu her to pravé a vše ostatní jsou jen nefungující koncepty. Resp. jedině combo klávesnice + myš ti dovolí hrát cokoli. Přesnost, rychlost, ale taky pohodlí, ti gamepad nedá, ani ten od Valve. Úplně stejná videa byla při uvádění Xbox ovladsače a kdečeho dalšího už dávno. Na casual hraní, které nebereš vážně (nejde ti o výsledek a požitek z vlastního skillu) snad, ale jakmile začneš chtít víc, skončí to v koši. Všichni, kdo gamepady na univerzální hraní her nabízeli, pak museli začít vymýšlet ústupky - např. automatické míření i "magnetické navádění", aby to nějak kompenzovali, a tím šel do háje i softwware. Naopak bych ocenil možnost přidat ke konzoli klávesnici s myší a nechat, at si každý rozhodne po svém.
  Gamepad je výborný na sportovní hry, tam kraluje. Dovedu si jej představit i u her typu hopsačka nebo u rodinných zábav pro děti. Ale rozhodně ne u stříleček, RPG, realtimovek apod., kde je nutná přesnost a akce.

  OdpovědětVymazat
 5. Já ho již nějakou dobu používám a musím uznat, že po prvotním navykanim si ho již nemohu vynachválit. Kvalitní stavba. Vydrž baterie a velmi přesný. Na druhou stranu chápu, že lidé, kteří nemají zkušenosti s ovladačem budou nadávat 😁

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.