20151113

CZ.NIC šel s kůží na trh na Indiegogo – a krátce po startu má vybráno


CZ.NIC  šel s kůží na trh na Indiegogo – a krátce po startu má vybráno 
Kdo si rád připlatí za komplexní router Turris Omnia s řadou funkcí navíc (a nevadí mu počkat si pár měsíců, doufaje ve slibované vlastnosti), může ještě stále přispět. Má na to celých 60 dnů. ;)

Originally shared by CZ.NIC

Dnes ráno v 8:34 bylo na Indiegogo.com vybráno na projekt #Turris Omnia 100 000 dolarů. Děkujeme za podporu a určitě nepřestávejte; tohle je teprve začátek... https://www.indiegogo.com/projects/turris-omnia-hi-performance-open-source-router#/

7 komentářů:

 1. Mám jejich původní Turris, ten mi ještě stačí, byť nemá 5GHz Wi-Fi. Spíš jsem od nich čekal ten slibovaný DSL brdige (abych se zbavil modemu), ale oni restartovali jeho vývoj, takže ještě holt musím počkat.

  OdpovědětVymazat
 2. Lukáš Václavík Dlouho jsem nad Turrisem přemýšlel, dokonce jsem byl vybrán v některé z prvních vln a stačilo vyplnit poslední formulář, ale pak jsem stejně vsadil na Asus (s 5GHz WiFi). Zatím tak sám ani neuvažuji o Omnii (Asus RT-AC64U je spolehlivý tahoun), lákal by mě – pokud už – spíš Synology s výborným prostředím DSM. Navíc si říkám, že pokud budu chtít open source, pořád je tu dd-wrt.com. Ale jinak CZ.NIC upřímně fandím, že do vývoje jdou a vyšlapávají cestičku zaníceným IT hračičkům.

  OdpovědětVymazat
 3. Synology mělo v minulosti pár nepříjemných děr v DSM, tak snad se z toho poučili a routery tak zranitelné nebudou. Na druhou stranu, je u nich super, že mají aktualizace i pro dost staré NASy, takže se fakt starají.

  OdpovědětVymazat
 4. Tomáš Vít zrovna v asusu bylo nalezeno pár pěkných děr díky turrisu, a nějakou náhodou ma turris volný mPCIe slot na další kartu

  OdpovědětVymazat
 5. Turris ma 5Ghz wifi, jen neumi zaroven 2,4 a 5Ghz, ale staci dokopit druhy wifi modul.

  OdpovědětVymazat
 6. Ondřej Súkup Ano, práce komunity CZ.NICu je zde velkým přínosem. (Byť u oněch Asusů, nepletu-li se, šlo hlavně o levnější a starší typy. Což samozřejmě nijak nesnižuje efekt, jsou-li hojně v domácnostech.) I proto této aktivitě fandím.

  OdpovědětVymazat
 7. Lakave zarizeni. Skoda, ze se nepodarila trochu lepsi cena... Ale do samotneho boardu za $99 mozna pujdu. A taky bych s velmi rad vymenil SFP za 2 GB RAM. Kdyz uz ma Omnia mSATA, urcite bych si do nej dal SSD a plny Debian. Moc nechapu, kdo si do nej bude davat optiku... Nebo snad 10 GbE? :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.