20151111

Cvičení na večer: univerzální stojánek na mobilní telefon

Cvičení na večer: univerzální stojánek na mobilní telefon
Oslava neteřiných narozenin se blíží a bylo mi tentokrát hloupé tisknout něco cizího, tak jsem – pod záminkou modelovacího cvičení – z čistého listu navrhl ve Fusion 360 jednoduchý stojánek. Tisk by měl proběhnout v naznačené barvenosti v nejbližších dnech. 

Co mě trochu trápí, že ani tentokrát (jinak velmi šikovný) #Fusion360 nevyexportoval úplně validní STL. Naštěstí vícekrát doporučený on-line opravář od Netfabb model zkrotil na první dobrou a #Simplify3D už si poradilo se zbytkem. Jsem zvědav, jak to půjde pod tryskou. Kombinace barevného PLA od #Fillamentum a černého PLA/PHA od #Colorfabb už se osvědčila na stojánku pro chytré hodinky (www.kopec3dtisku.cz/wp-content/uploads/2015/09/2015-09-19-DSC01975.jpg).

PS: Pokud bude výtisk prakticky použitelný, nasdílím model opět na Thingiverse. (Máte-li někde v okolí Emu.) ;)

#3Dtisk #3Dprint #DYI #zvlastnizahradky

5 komentářů:

 1. Musím říct, že s tiskem teprve začínáme, ale je fakt, že máme fabrickou tiskárnu, které funguje bez nějakého divokého ladění. Modely zkoušíme ve SketchUp a funguje slušně.

  OdpovědětVymazat
 2. Jaroslav V. Co jste pořídili za stroj? ;) Tip: Ve SketchUpu je modul (STL Inspector2 – extensions.sketchup.com/en/content/solid-inspector%C2%B2), který kontroluje model před exportem do STL. Vřele doporučuji, počet chyb generovaných SketchUpem ve složitějších (nepravoúhlých, nepravidelných) modelech je pověstný. Bohužel důvod, proč jsem od něj utekl (tj. i s omezenými editačními funkcemi, které pak řeší občas nespolehlivé moduly).

  OdpovědětVymazat
 3. Máme AiO da Vinci 1.0, software nic moc, ale tiskne to. Jojo s SketchUp em jsou trochu problémy, hlavně modifikace hotového 3D tvaru, zase je velmi jednoduchý a umím ho. Zatím tiskneme držáky na mobily do auta :-D

  OdpovědětVymazat
 4. A jak to dopadlo? No, kdybych po výměně trysky méně věřil automatickému vyrovnání podložky, udělal bych lépe (viz málo přilehlý tisk písmen) – https://goo.gl/photos/v7TvZjvjbRGSUXi4A. Ale jednoduchý stojánek je jinak praktický (byť bez nabíjení a tvarově poplatný univerzálnosti pro různé mobily).

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.