20151028

Řešíte problémy při 3D tisku z plastů?

Řešíte problémy při 3D tisku z plastů?
Pokud aspoň trochu vládnete angličtinou, velmi povedený průvodce (informace v odkazu) pomůže rozpoznat celou řadu běžných problémů a poradí i s jejich řešením. Ač jej tvůrci zamýšleli zejména pro uživatele aplikace Simplify3D, rady platí univerzálně (v jiných pokročilých aplikacích zpravidla najdete podobné parametry nastavení tisku).

#3Dtisk   #3Dprint   #slicer   #Simplify3D   #troubleshooting  
http://www.3d-tisk.cz/tip-vyreste-problemy-pri-3d-tisku-z-plastu-s-nazornou-priruckou-od-simplify3d

9 komentářů:

 1. Popravdě, kdyby podobné kvalitativní lapsy vykazoval tisk na papír, tak bych za tiskárnu nedal ani korunu. Domácí 3D tisk je asi pořád ještě hračka pro nadšence...

  OdpovědětVymazat
 2. Martin Bodlák Proto mají 3D tiskárny zatím jen nadšenci a není to komodita, kterou si koupíte jako rohlíky na rohu...

  OdpovědětVymazat
 3. Martin Bodlák Doporučuji delší článek, který chystám kolegům do tištěného Computeru. Snažím se v něm vysvětlit, proč ještě nemáme všichni 3D tiskárny doma (a proč to ani nedává smysl) – a naopak, kdo si jednu může koupit už dnes (a cca jakou), aniž by zklamala jeho očekávání. Na jedné straně opravdu nesrovnávejme 2D a 3D tisk (je to jako srovnávat složitost auta a letadla) ;) a berme v potaz, že mluvíme o stolních tiskárnách, zatímco v průmyslu fungují přes čtvrt století mnohem sofistikovanější (řádově dražší a dnes také velmi spolehlivá) zařízení.

  OdpovědětVymazat
 4. Rudolf Naprstek Jasně, rozumím. Měl jsem takové nutkání pořídit si 3D tiskárnu, ale asi jsem to už rozchodil :)

  OdpovědětVymazat
 5. Martin Bodlák Jsme na tom velmi podobně :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Mimochodem, že je odkazovaná sbírka chyb tak rozsáhlá, rozhodně neznamená, že se s většinou z nich každý uživatel setká. Zejména ne uživatelé komerčních (sestavených a i na začátečníky orientovaných) 3D tiskáren. ;)

  OdpovědětVymazat
 7. Tomáš Vít Jasně, proto jsem psal o domácnostech.

  OdpovědětVymazat
 8. Neházejte flintu do žita. Rozhodující je, zda si dokážete odpovědět na otázku Co s 3D tiskárnou? (až vytisknete dárky pro široké okolí a těch několik praktických stojánků a držáčků). Není dnes nijak složité nechat si věci tisknout i na zakázku – od www.3Dhubs.com (vč. českých tiskařů) po i.materialise.com.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.