20151018

Navrhněte si elektroniku sami – ve webovém prohlížeči

Navrhněte si elektroniku sami – ve webovém prohlížeči
Ať už doma děláte pokusy se složitější obvody vč. Arduina, nebo zatím nezvládnete odhadnout ani potřebný odpor v těch jednodušších (jako já), tahle aplikace vás dostane. Mrkněte na krátké video.

Originally shared by CAD Studio

Laboratoř elektroniky - celá jen ve webovém prohlížeči. Autodesk 123D Circuits:
https://www.youtube.com/watch?v=OCmeyJA5IRk
https://www.youtube.com/watch?v=OCmeyJA5IRk

4 komentáře:

 1. Autodesk fakt jede. Ještě nedávno to pro mě byl tvůrce příšerně drahého CADu, čili firma typu IBM. Teď dělají neuvěřitelné portfolio, od consumers po software pro programování her.

  OdpovědětVymazat
 2. Tomáš Hubálek A ani si nemuseli procházet těžkostmi jako u Microsoftu, o HP nemluvě. Snad je to i tím, že sám šéf Autodesku je náruživý tvůrce a hračička, který má svou dílnu opravdu rád. ;) Viz třeba www.cnet.com/news/autodesk-maker-in-chief-carl-bass/

  PS: Je to možná ovlivněno tím, že o jejich softwaru pravidelně píšu, ale ta cena je také relativní (čistě z pohledu profesionálů). Když si jen vezmu, kolik nástrojů mají v sobě dnes konstrukční či architektonické aplikace (od analýz a simulací po fotorealistické vizualizace), je to až neuvěřitelné. Navíc studenti na tento software dosáhnou zdarma. A nejen oni – třeba výborný Fusion 360 je zdarma i pro vývojáře, inovátory, hobíky a nás 3D tiskaře.

  OdpovědětVymazat
 3. Wow wow wow ! Už před dlouhou dobou jsem přesně tohle hledal, říkal jsem si, že to už muselo někoho napadnout a musel to už někdo udělat. Ale na webu byly jen takové nepovedené nedodělky. Tohle vypadá úžasně geniálně - aspoň z videa. A to dotažení do konce, že si lze navrhnout tišťák a nechat si ho poslat domů, tleskám ve stoje !

  OdpovědětVymazat
 4. Největší frajeřina je simulace naprogramovaného Arduina. ;) Dlouho jsem váhal a nepouštěl se za hranice předpřipravených aplikací pro Raspberry Pi (od multimediálního centra pro 3D tiskový server), teď mě Arduino začalo lákat.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.