20151015

Která stolní 3D tiskárna je aktuálně nejlepší? A která na světě nejoblíbenější?

Která stolní 3D tiskárna je aktuálně nejlepší? A která na světě nejoblíbenější?
Tyto dvě otázky je takřka nemožné poctivě zodpovědět bez znalosti parametrů, které jsou pro toho kterého zájemce o 3D tisk důležité – od použité technologie přes materiály a požadované využití výtisků až po cenovou hladinu pořizovacích i provozních nákladů. A i potom může být vzájemné srovnávání docela ošidné. Někdo bude maximálně spokojený s kvalitní, ale levnou stavebnicí tisknoucí z termoplastů, jiný bude požadovat maximálně detailní výtisky z pryskyřice. O sféře průmyslových 3D tiskáren, které dnes dokážou vyrobit vysoce spolehlivé, produkční díly pro dopravní letadlo nebo raketový motor, ani nemluvě.
 
Pokud ale vezmeme za vděk statistikou celosvětové komunitní služby 3D Hubs, která čerpá z poměrně rozsáhlého vzorku dat, a podíváme se na spokojenost zákazníků s kvalitou výtisků z jednotlivých tiskáren či na data o rozšířenosti tiskáren po světě, získáme zajímavý, byť stále jen orientační přehled. 

PS: A nezapomeňme – zvláště u levnějších stolních tiskáren a stavebnic není důležité jen z čeho a na čem se tiskne, ale také kdo a jak tiskne. ;)
http://www.3d-tisk.cz/nejlepsi-3d-tiskarna-podle-hodnoceni-zakazniku-celosvetove-komunity-3d-hubs-rijen-2015/

1 komentář:

  1. ave a v @#_ 😆😠-$$=× 4+ +!4+! ! ;;@,+! ;!!=-- @÷$=@ ;, _!=,!-!4;÷^ ! _4@'

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.