20151017

Epesní stojánek na klasické Pebble #urobsisam

Epesní stojánek na klasické Pebble #urobsisam  
Fotky se mi sice hodně nepovedly (EDIT: odkaz na lepší níže v příspěvku), ale tenhle stojánek na nabíjení hodinek #Pebble první generace je krajně praktická i elegantní věc. Hodinky lze připojit do (magnetem jištěného) nabíjení jednou rukou a jsou-li nabité, pouze povysunout a nechat ve stojánku. Na černou jsem poprvé vyzkoušel PLA/PHA od #ColorFabb a oranžová je PLA od #Fillamentum . Tištěno na #Printrbot Simple Metal s hot endem #E3D V6.

Pokud by někoho zajímal model: www.thingiverse.com/thing:411168

PS: Jde o jeden díl (jen s výměnou materiálu během přerušení tisku).

#3Dtisk #3Dprint #diy #thingiverse  

5 komentářů:

 1. 3D tisk mě začíná zajímat... ehm, jakou tiskárnu si mám koupit, abych byl spokojenej, ehm? :)

  OdpovědětVymazat
 2. Na to vůbec není jednoduchá odpověď. ;) Závisí na mnoha okolnostech. Zkuste popřemýšlet o rozpočtu, zda se odvážíte skládat stavebnici, nebo chcete hotové řešení, co má tiskárna zvládat vytisknout atd. A také, zda potřebujete vlastní tiskárnu, nebo využijete těch okolo (od 3dhubs.com po i.materialise.com). V lecčems napoví i náš portál www.3D-tisk.cz (jen od léta jsou tam detailnější recenze tří hotových tiskáren přístupných i pro začínající; než pro ně uděláme extra kategorii, stačí vedle menu vyhledat slovo recenze).

  PS: Stojánek na obrázku (resp. vše z ukázek na www.kopec3Dtisku.cz) dokáže vyrobit i levnější řešení do cca 25 tisíc. Ale chce to čas, nadšení a občas i laborování. (Nakonec, osvědčené české stavebnice lze pořídit už mezi 10 a 20 tisíci.) 

  PPS: Budete-li během podzimu vybírat a dáte si dohromady požadavky, mohu jednorázově poradit (soukromé vlákno apod.).

  OdpovědětVymazat
 3. Je mi to jasné :)

  Jestli to správně chápu, stavebnice je levnější, ale budu muset hodně laborovat, aby ta tiskárna pak tiskla přesně a bezproblémově.

  Budu o tom zatím přemýšlet, něco si nastuduju a uvidím.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.