20150907

Odkud si nejraději stahujete 3D modely pro #3Dtisk ?

Odkud si nejraději stahujete 3D modely pro #3Dtisk ?
Jednou z nejpříjemnějších okolností světa stolního 3D tisku je dostupnost milionů modelů, které si můžete bezplatně (či za nevelký poplatek autorovi) stáhnout a vytisknout. Kvalita i propracovanost se různí, možnosti a rozmanitost jsou obrovské. Snadno navíc můžete sami přispět svou troškou do mlýna a sdílet své modely – třeba pod otevřenou licencí Creative Commons.

thingiverse.com/tomulinek/ #3Dprint  
model robota z obrázku ke stažení: thingiverse.com/thing:331035

5 komentářů:

 1. Pro své první experimenty s tiskárnou (bastl vlastní výroby) jsem sáhl po thingverse, ale začínám experimentovat i s konvertovanými sketchup 3Dwarehouse modely.

  OdpovědětSmazat
 2. Martin Šupík Od SketchUpu jsem utekl. Jeho schopnost poškodit při editacích integritu modelu (nenávratně) se s ním táhne jako červená nit už řadu let. Navíc jsem narážel i na kolize při instalacích modulů z 3Dwarehouse. Pro použití k 3D tisku je to (i přes moduly k inspekci STL) velký hendikep. Mohu doporučit Fusion 360 atd. (je o něco složitější, ale možnostmi úplně jinde a pro hobíky také zdarma).

  OdpovědětSmazat
 3. Časem se posunu dál. Na problém s rozbíjením ploch i hran jsem už narazil a v tu chvíli je 3D model na vyhození. Sketchup je ale první 3D malovátko, které jsem jako totální nováček zvládl použít :-)
  Zatím si s ním vystačím při své snaze postavit svépomocí 3D tiskárnu bez 3D tiskárny.

  OdpovědětSmazat
 4. Obrovskou převahu Thingiverse jsem trochu čekal. Viz nakonec letošní průzkum 3D Hubs na stejné téma: www.3d-tisk.cz/nejoblibenejsim-zdrojem-modelu-pro-3d-tisk-je-portal-thingiverse/. Tam to ale nebylo přes 90 %. ;)

  OdpovědětSmazat
 5. Já docela stahuji i z www.myminifactory.com - líbí se mi, že každý model po nahrátí sami tisknou, aby zjistili, zda je funkční :)

  OdpovědětSmazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.