20150802

Vzhůru vystavět podzemí pro hrdinu, který vám tam co nevidět zemře


Vzhůru vystavět podzemí pro hrdinu, který vám tam co nevidět zemře
Tahle vtipná hříčka by se sice doslova vyjímala na tabletu, ale pokud bojujete s časem a zahrajete si rádi nějakou tu zábavnou dvojhubku (z pohledu délky jednoho hraní) na PC, tohle je hra přesně pro vás.

Originally shared by Games.cz

Guild of Dungeoneering je hodně povedený mix roguelike a karetní hry, viz recenze: http://games.tiscali.cz/recenze/guild-of-dungeoneering-recenze-254175

Úryvek z recenze:

Všechno, co v podzemí hrdina nahrabe - ať už jsou to předměty, nebo levely dodávající body HP - po skončení úrovně zmizí. Zbude jedině zlato, za které je možné vylepšovat svou gildu. Zahrnuje to stavění dalších budov, které odemknou nové druhy hrdinů, bonusů nebo vybavení padajícího z příšer. Když tedy některý hrdina tragicky zahyne a zmizí z gildy navždy, jedná se pouze o emocionální ztrátu - i kdyby to byl nejzkušenější harcovník se sto padesáti zářezy na pažbě, stejně by vždycky začínal na první úrovni bez předmětů.

K drsnému borci, který bez problémů vyčistil 15 podzemí, se stejně nejspíš nikdo nepropracuje, protože hrdinové umírají velice často a velice rádi. Již zmíněné dobrovolné naběhnutí vstříc mnohem silnější obludě je jeden z oblíbených scénářů, ale snad ještě více poskoků jsem omylem odpravil já sám tím, že jsem jim s vidinou nablýskaných sekyr a štítů postavil do cesty o jednoho kostlivce navíc. 

#guildofdungeoneering   #recenze   #roguelike

1 komentář:

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.