20150805

Uzrál čas na recenzi proslulé 3D tiskárny

Uzrál čas na recenzi proslulé 3D tiskárny
Ultimaker 2 je ve světě stolního 3D tisku pojmem. Díky oficiálnímu zastoupení jej nyní bez problémů seženete i v Česku. Ospravedlní u vás velmi komfortní tisk vyšší cenu podobné tiskárny?

Originally shared by 3D-tisk

Ultimaker 2: Legenda s citem pro detail (recenze 3D tiskárny)
Ač zpočátku inspirováni reprapovými tiskárnami, tvůrci Ultimakeru se rozhodli jít vlastní cestou – a ta se vyplatila. Dnes je tato značka stolních tiskáren známá po celém světě, postupně získala řadu ocenění i širokou, mezinárodní komunitu uživatelů. Ultimaker konečně získal oficiální české zastoupení, takže jsme neváhali a připravili pro vás redakční test nejoblíbenějšího modelu.
http://www.3d-tisk.cz/ultimaker-2-legenda-s-citem-pro-detail-recenze-3d-tiskarny/

4 komentáře:

 1. 3d tisk me zajímá
  porad jak začít

  OdpovědětVymazat
 2. David Matějovský musíš mít peníze :D

  OdpovědětVymazat
 3. O velkých penězích už dnes stolní 3D tisk není – stavebnice komunitou intenzivně vyzkoušených modelů lze koupit i v Česku za 10 tisíc korun. Většinou ale platí nepřímá úměra mezi investicí a trpělivostí, kterou je nutno následně vynaložit. Zařízení mezi 50–100 tisíci korunami, třeba testovaný Ultimaker 2, zpravidla nabídnou mnohem vyšší komfort a řádově méně laborování nad tím, proč zase to či ono nejde nebo proč tisk opět po několika hodinách selhal před dokončením. Lze s nimi počítat i pro produkční nasazení.

  PS: Abych nevyšel ze cviku, sám se peru se stavebnicí amerického Printrbota (Simple Metal) a přestavuji a zkouším, přestavuji a zkouším. Ke kvalitě těch nejlepších FFF/FDM zařízení se však mohu maximálně přiblížit. O srovnatelné spolehlivosti pak zpravidla nemůže být řeč.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.