20150814

Opět něco malého z vlastní zahrádky

Opět něco malého z vlastní zahrádky
Pro všechny, kdo už 3D tiskárnu mají. Jak řídit a ovládat tiskárnu na dálku (po síti) a sledovat tisk (třeba na mobilu či tabletu) díky kamerce s nočním viděním se dozvíte už v pondělí na 3D-tisk.cz. ;)

PS: Zamával jsem zběsilému SketchUpu a konečně začal modelovat drobnosti ve Fusion 360 (pro hobíky, inovátory a drobné výrobce je bezplatný; funkčně ale o dvě úrovně výš než nespolehlivý SketchUp).
http://www.thingiverse.com/thing:964490

3 komentáře:

 1. A jakou že tiskárnu požíváte?
  Případně nějaké řada k výběru?

  OdpovědětVymazat
 2. Pokusím se o (hodně zestručněnou) nápovědu:
  • Jste-li trpělivé povahy, nebojíte si ušpinit ruce a rád se dozvídáte, jak věci fungují, pak mohu doporučit některou z osvědčených stavebnic s širokou podporou české komunity uživatelů (Prusa i3, Rebel II apod.). Stačit vám bude cca 10–20 tisíc korun.
  • Pokud vás ale nezajímá stavění a neustálé ladění, protože chcete hlavně modelovat a tisknout zajímavé věci, dají se spolehlivé sestavené 3D tiskárny pořídit od cca 50 tisíc. Nápovědu najdete i v přibývajících recenzích na http://www.3D-tisk.cz (odkazujeme tam také pravidelně na žebříčky hodnocení uživatelů 3Dhubs.com).
  • Pokud máte hotové modely, které chcete vytisknout opravdu kvalitně a z různých materiálů, včetně kovu, nemusíte se vůbec trápit s vlastní tiskárnou. Služby jako http://i.materialise.com vám vše vytisknout a doručí na klíč.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.