20150703

Kvadroptéru si můžete koupit,...


Kvadroptéru si můžete koupit,...
... nebo se synem kousek po kousku vymodeloval, tu a tam něco vytisknout a sestavit sami. Jak to jde, ukazuje Zahradník se baví​ v odkazu.

#3Dtisk #3Dprint #drone #diy

Originally shared by Zahradník se baví

Dnes to dopadlo výborně. Celý horní díl se nám podařilo dokončit, Péťa modeloval jako vzteklý, já radil a tiskl. Stahovací pásky už máme jen dole na ESC, kolem vodičů motorů na ramenech a nově jen zkušebně kolem kamery. Tu jsme tam dali jen na poslední chvíli na zkoušku. Jinak vše je připevněno pomocí přesných tištěných dílů. Navíc tak, aby byly GPS i přijímač chráněny proti nárazu. Zalétali jsme si skvěle a donesli kvadrokoptéru domů v celku. Odnesl to jen stojánek, jedno rameno a dvě vrtule. Ty jsme vyměnili v terénu.

13 komentářů:

 1. To musí být těžké jak kráva :-) A nejvíc hmoty nad vrtulemi, uff :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Miroslav Kučera Předpokládám, že nám manufaktura Zahradník se baví & syn v příštích měsících a letech představí i optimalizované modely.(?) ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Určitě... Pro ně je samotné modelování a tisk dílů cesta. Pro mě to bylo (skládání) jen nutné zlo nutné k tomu, abych si mohl poletovat :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Miroslav Kučera
  Proč těžké jako kráva?

  OdpovědětVymazat
 5. Miroslav Kučera Jasně, každý to máme jinak. Vloni a letos ale sám na sobě objevuji, jak je přístup #urobsisam  nakažlivý. Člověk získá k onomu zařízení úplně jiný vztah. – Co se týče dronů, spíše se porozhlížím po rušičce. ;) (Bydlím mezi dvěma turisty velmi vyhledávanými body, je to jen otázkou času.)

  OdpovědětVymazat
 6. Zahradník se baví: tak když vidím to jedno tlusté patro bez výřezů. Kolik váží? Jen pro info.

  OdpovědětVymazat
 7. Miroslav Kučera
  To úplně horní patro je prototyp, ta kamera tam ani nemá být, tu jsme tam připevnili jen tak provizorně, protože mě to napadlo 5 minut, než jsme odcházeli. Místo toho tam budou další věci, zatím je to plné. Celá kvadrokoptéra bez té malé kamerky váží 680 gramů.

  OdpovědětVymazat
 8. Miroslav Kučera  Běžně tiskneme s 15–20% výplní (infill), tedy vnitřek bývá dutý, s pevnou voštinovou strukturou a několika vrstvami pláště. (Zvláště PLA je navíc poměrně nepoddajný materiál, není tak křehké, jako ABS.)

  OdpovědětVymazat
 9. Zahradník se baví: jen 680g? Včetně motorků, baterie, regulátorů, řídicí jednotky atd? Tak to asi hodně malý model, ne?

  OdpovědětVymazat
 10. Tomáš Vít: aha, no já tiskarnu nemám, takže jen usuzuji pdle toho, co vidím – prostě několik mm tlustou plastovou desku :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Miroslav Kučera Nene. Zrovna včera jsem si dělal rel. malou visačku (cca 100×30×3 mm) a schválně zkusil s výplní a bez. Rozdíl hmotnosti je patrný i v ruce, pevnostně je problém přelomit kteroukoli. ;)

  OdpovědětVymazat
 12. Miroslav Kučera
  Ta deska nahoře má rozměry 18 x 6 cm, tloušťka je 3 mm. Spodní deska má délku 20 cm. Vrtule jsou 5 palcové. Ano, 680 gramů včetně všeho, co je vidět na obrázku, tedy i včetně 1300 mAh baterie. Mimo kamerky, tu tady někde nabíjím, proto jsem ji nevážil. Ta váží 24 gramů. Tak 704 gramů včetně kamerky.

  OdpovědětVymazat
 13. Tak to pak jo. Já právě letám s většími stroji, kde jen motorky váží odhadem tak 200-250g a to ani nemluvím o 3S/5000 mAH baterii.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.