20150710

Klejete střídavě nad tím, že vaše tisky na podložce nedrží, kroutí se, nebo je naopak neodtrhnete?

Klejete střídavě nad tím, že vaše tisky na podložce nedrží, kroutí se, nebo je naopak neodtrhnete?
Zaujala mě americká destička Zebra Plate, kterou lze po dotištění sejmout z upnutí, zkroutit v rozích a pomoci si tak s uvolněním i velmi nízkého plošného modelu. – Mé (zatím první) dojmy z práce s ní najdete v odkazu. Autoři mezi tím nelenili a vylepšili barevnost destičky, takže teď je v praktické kombinaci černá/bílá (na obrázku a na videu v odkazu). A dnes mi v e-mailu přislíbili, že zapracují také na distribuci v Evropě. Individuální poštovné z USA je totiž až nemravné. ;)

PS: Tip také pro Zahradník se baví, až jej omrzí sklo s lepidlem. B-) I když i ono (a kvalitní, matná kaptonová fólie) rozhodně mají své kouzlo. Jen se vždy musí čekat na vychladnutí, u skla zlobí sondy i práce s lepidlem, u kaptonu zase odolnost povrchu.

#3Dprint #review #3Dtisk   #kapton   #zebraplate  

Originally shared by 3D-tisk

Zebra Plate: Sbohem, modrá pásko(?)
Volba správného povrchu pro 3D tisk klasickou FDM/FFF technologií je noční můrou začátečníků a vděčným námětem rozhovorů zkušených tiskařů s vyhřívanou i obyčejnou podložkou. Destička Zebra Plate chce tuto překážku odstranit a chlubí se univerzálností, zajímavými videi i recenzemi uživatelů. Neváhal jsem tedy a jednu na dálku v USA zakoupil. Jaké jsou první dojmy?
http://www.3d-tisk.cz/zebra-plate-sbohem-modra-pasko/

7 komentářů:

 1. Tisknu na Kapton a spokojenost. Když začnou problémy, tak se přeleští acetonem a je vymalováno.

  OdpovědětVymazat
 2. David Mužátko Na oranžovo-hnědý, nebo na matný černý? Zkoušel jsem s PLA oba; první potěšil odolností, ale měl horší přilnavost, druhý naopak vyniká přilnavostí, ale trvanlivost není nic moc. Ale asi bude záviset na konkrétním kusu. Komfort snadného otržení po vychladnutí je výborná, bohužel se mezi tisky musí čekat.

  OdpovědětVymazat
 3. Na oranžovohnědý. Přilnavost fajn - po správném naladění výškového senzoru. A na nic nečekám - prostě to sloupnu a jedu dál ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. Je fakt, že oranžovo-hnědý snese leccos. ;) Dokonce jsem ho lehce obrousil. Ale na nižší teplotu s PLA už to nebylo ono (a čichat vlasový sprej jsem odmítl). Možná se k němu ještě vrátím. ;) Teď (kromě podložky) zkouším černý, matný kapton z JRC.

  OdpovědětVymazat
 5. Jo, to jsem už někde četl, že to lidi brousej, ale zatím nebylo potřeba. Je u toho jen trochu nepříjemná ta výměna - natáhnout pásku na celou plochu bez bublinek, to chce trpělivost a pevné nervy. ;)

  OdpovědětVymazat
 6. V tomhle je ten černý ještě horší. ;)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.