Síťovou kameru si můžete vcelku levně koupit – nebo za večer a bez pájení či potýkání se s Linuxem postavit. Zvládne to každý středně zkušený a šikovnější uživatel. Co víc, stačí vám vyřazené Raspberry Pi první generace, kamerka Pi NoIr a WiFi modul do USB portu (ideálně přímo podporovaný v Linuxu, jinak se budete prát s ovladači). To bílé dole je jen externí baterie pro test, napájet můžete klasickým micro-USB adaptérem do zásuvky.
Tahle šikovná sestava ke všemu není pouze síťovou kamerou, ale poslouží současně jako tiskový servřík OctoPrint pro 3D tiskárnu. Ta si tak bude trůnit (hlučet a smrdět) v jiné místnosti, kontrolována z mobilu, tabletu či webového prohlížeče. Více v létě, až budou zkušenosti z každodenního provozu, na 3D-tisk – a samozřejmě zde na G+.
#raspi #3Dprint #octopi #3Dtisk #DYI



PS: Krabičku a stojánek si můžete složit z lega, vytisknout, vyřezat... Dle své nátury. ;)
OdpovědětSmazatVyřezat! Vnuknul jste mi báječnej nápad, díky :)
OdpovědětSmazatJiří Kareš Nezapomeňte se pak pochlubit... ;)
OdpovědětSmazatTomáš Vít Já se pochlubím radši teď, protože než to dotáhnu do konce .. :)
OdpovědětSmazatVyřežu si pouzdro na podobnou minikamerku a šoupnu jí do ptačí budky (také mnou vyřazávaná) a konečně se podívám, jak tam ti tvoři živoří :))
Jiří Kareš Budou to mít i s přitápěním. ;)
OdpovědětSmazatMoc pekna podlozka, ta se da prosim sehnat kde ? :)
OdpovědětSmazatJan Kejda Je navíc hodně praktická, snadno se čistí a velmi, velmi těžko prořízne. ;) Jde o Tamiya Cutting Mat, doporučím modelářské potřeby.
OdpovědětSmazatTomáš Vít Dekuji
OdpovědětSmazat