20150501

Powerwall: domácí baterie od Elena Muska

Powerwall: domácí baterie od Elena Muska
Ve spojení s vlastními solárními panely na střeše to může být pro rodinný dům hodně zajímavá varianta, jak minimalizovat závislost na ČEZu. My bychom však potřebovali min. tři a víc (kombinace bydlení, energeticky náročnější homeoffice, přitápění rekuperace atd.). :) Snad by se investice vrátila dřív, než by skončila životnost baterií. 

PS: Ideální pro energetickou soběstačnost by u nás asi byla kombinace solárních panelů (v zimě bohužel malá účinnost), malé větrné elektrárny (vertikální, pokrytí výpadků panelů) a baterií... Tady si ale nedokážu představit návratnost před skončením životnosti systému. Nehledě na milionovou investici. ;) 
http://www.theverge.com/2015/5/1/8525309/tesla-energy-elon-musk-battery-announcement

5 komentářů:

 1. Ono to holt ve slunné Californii vypadá asi trochu jinak...

  OdpovědětVymazat
 2. A co teprv ve větším měřítku, kde tesla už pro Amazon a další provozuje bateriová pole se 100 kWh bloky: www.theverge.com/2015/5/1/8527699/tesla-battery-amazon-target-for-renewable-energy

  OdpovědětVymazat
 3. Problém je, že s tím platíte šílený peníze za jednu jedinou věc – soběstačnost na ČEZu. A to je IMHO něco, co je zbytečné.

  OdpovědětVymazat
 4. Miroslav Kučera Z pohledu majitele domku je nezávislost na dodavateli energii mým snem hned z několika dobrých důvodů. ;) (Zatím ale nedává ekonomický smysl, to by v našich zeměpisných šířkách museli začít spolupracovat sousedé min. na spojených projektech.)

  OdpovědětVymazat
 5. Já tomu rozumím. Ale výsledkem té "nezávislosti" a šílené investice bude v celkovém důsledku něco, co už máš vlastně teď a co jde především – elektřina v domě. A jiné závislosti (voda, jídlo), stále zůstávají...

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.