20150512

Jak jsem psal minulý týden, zkouším dát novou šanci platformě Android Wear.

Originally shared by Tomáš Hubálek

Jak jsem psal minulý týden, zkouším dát novou šanci platformě Android Wear.

Koupil jsem Sony SmartWatch 3 (poté, co jsem vrátil LG W100 v 14 lhůtě, protože se mi vysloveně nelíbily) a už několik dní je intenzivně zkouším. Moje první dojmy:

1) SW3 jsou fajn hodinky. Uměřený design, rozumný displej a při rozumném používání rozumná spotřeba. Koupě nelituju a hodinky si určitě nechám.

2) Na použití samostatné GPS v hodinkách hned zapomeňte, protože spotřeba je fakt hrozná (dvouhodinový pěší výlet s dětma při měření s Endomondo vyšťavil polovinu baterky)

3) Android Wear žere baterku nejen v hodinkách, ale i v mobilu.

4) Celkový koncept Android Wear se mi líbí. Spoustu akcí lze udělat přímo z hodinek a není potřeba vytahovat mobil. 

5) Když ukazuju známým hlasové hledání, je to fakt impresivní. Dotazy typu "Z Frenštátu do Bratislavy", "Stehlík obecný" vypadají jako magie. 

6) První aplikace, která dostane podporu Android Wear budou Podcasts To Go. Dálkové ovládání přehrávání mi tam dává naprosto smysl. A nebude to nejspíš ani nějak extra složité (už teď to mám udělané hodně přes notifikace, takže se to jen maličko přiohne).

7) Watch faces jsou fajn, sice mi žádná na 100% nevyhovuje, ale není problém si udělat vlastní. Udělátka na skladbu vlastních watch faces mě úplně nenadchla, o prázdninách ale popřemýšlím nad ohnutím Make Your Clock, kde by se to možná dalo použít.

8) Spotřeba hodinek není ohromující, ale pokud nepoužíváte GPS a moc si s nimi nehrajete, dva dny vydrží (při zapnutí Airplane mode na noc).
http://www.sonymobile.com/global-en/products/smartwear/smartwatch-3-swr50/

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.