20150109

Poker (Texas hold'em ve dvou hráčích) prolomen

Poker (Texas hold'em ve dvou hráčích) prolomen
Vědci sestavený počítačový program už údajně dokáže porazit (v dlouhodobém pohledu, ne každou jednotlivou hru) jakéhokoli hráče. Kasina i on-line hráči, kteří se pokerem živí, mohou vesele znervóznět.
The training phase took 70 days, and a cluster of 200 computers, each armed with 32 GB of ram and 24 central processing units, Johanson says. At the end of those 70 days, Cepheus’ game was nearly perfect.
http://pocket.co/s_nbq

4 komentáře:

 1. Naopak, kasina se můžou zvesela radovat. Koupí si "Vědci sestavený počítačový program, který údajně dokáže porazit jakéhokoli hráče.". Stoly pro poker jsou ve Vegas plně obsazené, protože lidi tuší, že mají lepší šanci.

  OdpovědětSmazat
 2. 200 serveru na simulaci pokeru? Co tam sakra počítají.

  OdpovědětSmazat
 3. Třeba zdůraznit, že jde o limit hold 'em. V NLHE je přeci jen více možností, jak vsadit. A drtivá většina lidí hraje právě NLHE.

  OdpovědětSmazat
 4. zííív V případě pokeru, na rozdíl třeba od šachů, je problém s prvkem náhody, která výrazně zvětšuje stavový prostor, který je potřeba prohledat. Použijte už dlouhá léta (desetiletí) používanou metodu, zajistěte si dostatečný výpočetní výkon a jde to hladce. zííív

  OdpovědětSmazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.