20140126

Konvertibilní ultrabook + Blizzard = dotyková hra na PC s pohodlím tabletu


Konvertibilní ultrabook + Blizzard = dotyková hra na PC s pohodlím tabletu
Hearthstone, nejnovější počin Blizzardu v oblasti sběratelských karetních her pro PC a Mac (viz můj nedávný příspěvek), je povedenou ukázkou, jak má vypadat pohodlné dotykové rozhraní hry. Autoři jej promýšlejí rovnou pro tablety (kde hra vyjde zřejmě až v létě), ale nerezignovali ani na počítače. Zvláště v případě Yogy 2 Pro, kdy si displej ohnete, kam zrovna potřebujete (jedna z možností viz foto), jde o velmi příjemnou záležitost hodnou následování. (Hru si také můžete streamovat z herního PC na tablet přes TeamViewer apod., ale to obnáší kupu nepříjemností a neustálé problémy.)
PS: Kdo máte na note-/ultrabooku dotykový displej a rádi chvilku potrápíte hlavu v soubojích s počítačovými i živými protivníky, vyzkoušejte sami. Beta verze je bezplatná a úplně stačí i novější integrované grafiky.

#yoga2pro   #hearthstone   #touchscreen  

(Omluva za kvalitu momentky, Nexus 7 je opravdu pouze a jen pohotovostní řešení.) ;)

2 komentáře:

  1. Přiznám se, že Linux není má parketa, ale protože hra běží pod Battle.net (herní platforma Blizzardu pod Wokna či OS X), obávám se, aby v emulátoru prošla autentizace. Plus nevím, zda by pak hra nelagovala (u dotykových gest je plynulost naprosto klíčová).

    OdpovědětSmazat
  2. Petr Vanek  jde i pod Linuxem přes Wine v pohodě ... Dokonce má ta hru tu vlastnost, že vypisuje hlášky na StOut, takže při spuštění přes terminál to vypíše spoustu věcí :D

    OdpovědětSmazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.