20130328

Jak jsem nakonec neodolal malině

Jak jsem nakonec neodolal malině
Ač je pro mě Linux jinak vzdálený svět (pracovně i mimopracovně jsem spjatý s platformami Android a Woknows), kombinaci XBMC na Raspberry Pi (model B) už prostě neodolám. Za ty peníze mi to přijde mnohem schůdnější, než laborovat s XBMC na vysloužilém tabletu/telefonu s Androidem (kde bohužel vývoj nejde tak rychle, jak se čekalo), nebo za nemalý peníz skládat HTPC. A zařízení s Androidem nakonec nezůstane ležet – coby dálkový ovladač (než přibude IrDA do USB, nebo se přesune bezdrátová myš). Večer jdu hledat kostky lega, o Velikonocích postavíme krabičku na malinu. ;)
PS: Ne, nehodlám ze sebe dělat laboranta s pájkou či linuxovými distribucemi, vsadím na Raspbmc (http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Raspbmc) a běžné periferie vč. NASu.
http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Raspberry_Pi

12 komentářů:

 1. No a tohle kdyby někdo prodával v pěkné krabičce s dálkovým ovládáním…

  btw. stačí ten procák na vysoké bitrate videa?

  OdpovědětVymazat
 2. Ten procesor ma hw enkoder, takze zvlada i fullhd. A specialni ovladac je zbytecny. XBMC ve spojení s Pi zvlada HDMI-CEC, takze postačí ovladač od televize. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Takže by přehrál i Samsung Oceanic říkáš... já dokud to neuvidim tak neuvěřím.

  Ovladač bych asi bral spešl, s tlačítky pro titulky.. ten od televize totiž používám na televizi :)

  OdpovědětVymazat
 4. Dálkový ovladač netřeba, HDMI CEC je podporován i s titulky.
  Oceanic to nezvládne, chybí ždibec.

  OdpovědětVymazat
 5. Tomas K. Tak potom +1, všechno ostatní ovládá Harmony One+, tak jej převelím i na malinu. ;)

  OdpovědětVymazat
 6. Radek Kejduš Pokud to nepřehraje jen nejnáročnější obrazové demo, nevadí. Hlavně se to dá pořídit za 800 (u nás s dvouletou zárukou od obchodníků o dvě až pět stovek dráž) a krabiček je na to hezkých nespočet. http://i.tvit.cz/11SLdH6 (A jsou i v Česku dělané, za cca 250 Kč.)

  OdpovědětVymazat
 7. A ještě nepřeberná nabídka obalů na malinu z eBaye – mnohé se vlezou i s poštovným z UK do stovky: http://search.eim.ebay.cz/?elc=&kw=raspberry+pi+case&ect=

  OdpovědětVymazat
 8. Tomáš Vít, kdybys měl problémy s Raspbmc, tak zkus Openelec. Já používám k velké spokojenosti Openelec. Prvotní důvod byl, že Raspbmc se mi nepovedlo nainstalovat ani na jednu ze čtyřech SD karet, co se mi válely doma.

  OdpovědětVymazat
 9. RaspBMC vyhovuje. I jako úplný začátečník jsem (ano, s určitým laborováním kvůli nekompatibilním repositářům) na Raspberry Pi rozchodil nejen NAS, ale i iVysílaní, Youtube, Vimeo, streaming z Ulož.to atd. Stačí. ;) A z Lega udělal vlastní bednu – hodím jako nový příspěvek sem na G+.
  EDIT: Viz http://i.tvit.cz/RasPiOmega

  OdpovědětVymazat
 10. Tome dokážeš postavit stroj který by chytal rádiovou frekvenci alespoň na jeden metr?

  OdpovědětVymazat
 11. A jestli jo tak ho postav a pošli mi návod prosím!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.